KOSOVALI ÖĞRENCİLER BAŞKAN SİLPAGAR’LA

Yalova Berberler ve Kuaförler Odası ve Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi’nin ortak projesi kapsamında Kosova’dan Yalova’ya gelen 27 öğrenciden oluşan heyet, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret etti. Heyet Başkanı Gönül Mustafa’ya plaket veren Başkan Silpagar, bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Ziyarette projeyle ilgili bilgiler veren Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk, “Misafirlerimiz Kosova’nın Gilan kentinden geliyorlar. Çoğunluğu 16-18 yaş arasındaki lisede öğrenim gören gençler. Üniversitede okuyanlar da var. Öğrencilerimiz kendi ülkelerinde kuaförlük, bilgisayar programcılığı ve bilgisayar tamiri ile ilgili öğrenim görüyorlar. Yalova’da da odamız aracılığı ile uygulamalı eğitimler, Mesleki Eğitim Merkezi’nde de teorik ve uygulamalı eğitimler görecekler. Proje kapsamında 15 Temmuz tarihine kadar Yalova’da kalacaklar. Burada kuaförlük, bilgisayar tamiri ve bilgisayar programcılığı ile ilgili pratik ve teorik bilgiler alacaklar. Öğrencilerimizin 8’i bayan kuaförü, 19’u ise bilgisayar tamiri ve programcılıkla ilgili eğitim almaya geldi. Tamamı Kosova’dan geliyor” diye bilgi verdi. Ulutürk, “Bizim için güzel olan eğitime gelen kuaförlerimizin yüzde b kendi ülkelerine döndüklerinde işyeri sahibi olmaları. Burada onlara eğitimler sonunda sertifika veriyoruz” dedi.

 

 

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özdemir de, şimdiye kadar 100’e yakın yabancı öğrenciye bu şekilde eğitim verdiklerini ifade ederek, “Verdiğimiz sertifikalar Kosova dahil olmak üzere 86 ülkede geçiyor. Bu da öğrencilerin iş hayatına profesyonel olarak atılmaları için önemli bir olanak sağlıyor” diye bilgi verdi. Ulutürk ve Özdemir, desteklerinden dolayı Çiftlikköy Belediyesi’ne de teşekkür etti.

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise Yalova Berberler ve Kuaförler Odası ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin bu çalışmasını takdirle karşıladığını belirterek ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Başkan Silpagar, “Burada eğitim alarak ülkesine giden her genç, bir anlamda bizim bayrağımızı da orada taşıyor demektir. Hepsini kucaklıyorum ve tebrik ediyorum” diye konuştu. Başkan Silpagar, Kosova Heyeti adına heyet grup başkanı Gilan’lı Gönül Mustafa’ya plaket takdim etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.