SAHİLDE HAVALI TÜFEKLE ATIŞ TALİMİ

 

Yalova Gazipaşa Caddesi Sahili’nde denize ip gererek üzerindeki balonlara havalı tüfekle para karşılığı ateş ettiren kişiler, hiçbir güvenlik önlemi almadan sahilde ateş edilmesini sağlamaktalar. O sırada sahilden geçmekte olanlar için büyük tehlike arz etmektedir. Deniz sezonu açıldı. Büyük küçük birçok kişi denize girmekte, kumsalda koşup oynamakta ve şakalaşmaktadır. Balonlar sahilde denize doğru ip üzerinde bulunmakta. Havalı Tüfekle o balonlara ateş edildiğinde sahilde koşan veya denize giren kişiler için hayati tehlike yaratmaktadır. Görevlileri bir kaza meydana gelmeden görevlerini yapmaya davet ediyoruz.

Havalı-Tüfekle-atış-daire-2-web6

İşte bu konuyla ilgili bir kaza haberi;

 

Balon yerine sucu çocuğu kalbinden vurdu!

 

Okul harçlığını çıkarmak için sahilde su satan Mehmet Teker (11), para karşılığında atış yaptırılan havalı tüfekle kalbinden vuruldu. Ağır yaralanan Teker, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ateş eden Ahmet Y. (54) gözaltına alındı.

Fatih Samatya Sahili’nde denize ip gererek üzerindeki balonlara havalı tüfekle ateş ettiren Rıfat K., para karşılığı atış yapması için havalı tüfeği Ahmet Y.’ye verdi. Balonların karşısına geçen Ahmet Y.’nin atış yaptığı tüfekten çıkan ucu sivri ve arkası tüylü olan mermi, o sırada sahilden geçmekte olan ilkokul 5. sınıf öğrencisi Mehmet Teker’in göğsüne isabet etti. Bir anda yere yığılan talihsiz çocuk, olay yerine gelen ambulansla önce İstanbul Üniversitesi Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, ardından da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne yatırılıp tedavi altına alındı. Merminin, okul harçlığını çıkarmak için sahil kenarında su satan Mehmet Teker’in kalbine milim mesafede durduğu öğrenildi. Teker’in kanının durdurulamaması nedeniyle ameliyata alınamadığı belirtildi.

http://nethaberci.net/sondakika-3-sayfa-haberleri/balon-yerine-sucu-cocugu-kalbinden-vurdu-1960.html

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.