ARBORETUM SATILIĞA ÇIKTI

Büyük proje adı altında satışa çıkartılan ve yıllardır Yalova’nın gündeminden düşmeyen Arboretum arazisini ihale ile satın alanlar, bir bir elden çıkartıyorlar.

 

5 yıldızlı oteller bölgesi projesi ile ihaleye çıkan ve eski Belediye başkanı Yakup Koçal tarafından yılda 2 Milyon turist getirecek proje olarak kamuoyuna lanse edilen Arboretum arazisini satın alan yatırmcılar arazileri elden çıkartmaya başladılar.

ARBORETUM SATIŞA ÇIKTI 2

 

Daha önce 1 Haziran 2014 seçimleri öncesi Alkaş’lar tarafından satın alınan parsel Arap yatırımcıya satılmıştı.  Arboretum arazisinde yeni satışlar geldi.

ARBORETUM SATIŞA ÇIKTI tabela yakından

 

Arboretum arazisine dikilen satış tabelasında ” Termal Su Garantili 5 Yıldızlı Otel Arsası” bilgisi ile büyük harflerle Türkçe, İngilizce ve arapça olarak belirtildi.

 

ÖZEL TURİZM ALANI İLAN EDİLDİ

 

29 Kasım 2012  tarihinde Yaova belediyesi tarafından 2. kez yapılan ihalede 7200 m2’lik kısım için 5 milyon 400 bin TL+KDV, 7800 m2’lik kısım için 5 milyon 850 bin TL+ KDV ile ihaleye çıktı. 

ARBORETUM SATIŞA ÇIKTI

 

Bu iki parseli Pazaryeri ve eski Açık Aydın Sineması’nın bulunduğu yerlerde yapılan katlı otoparkın ihalesini alan ‘Zihni Üstünoğulları’ firması aldı.

 

Daha sonra arazi üzerinde değişik proje uygulamaları iddialrı gündene geldi. 2014 yerel seçimlerinin en büyük gündem konusu olan ve Ak Parti aday yakup Koçal’ın da seçim kaybetmesine neden gösterilen Arboretum arazisi hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan son kararı verdi.

 

Yalova’da düzenlenen mitinge katılan Başbakan Erdoğan “Arboretum arazisi Özel Turizm ve kongre alanı olacaktır. Bu arazi üzerine planlanan proje dışında hiç bir  uygulama yapılmayacaktır.” demişti.

 

Haber: Yalova Pusula Gazetesi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.