KAMPANYAYA TOPRAK DEDE TAM DESTEK VERDİ….

TAŞ OCAKLARINA DA, KAPASİTE ARTTIRIMLARINA DA HAYIR !

Yalova Platformu tarafından düzenlenen “Taş Ocaklarına da, Kapasite Arttırmına da Hayır” imza kampanyasına TEMA Vakfı Onursal Kurucu Başkanı Toprak Dede Hayrettin Karaca’da imza atarak destek verdi.
Karaca “Ormanlar yaşam kaynağımız olan ekosistemin bir parçasıdır. Hiçbir gerekçe ormanların tahribini haklı çıkaramaz. İşte kuraklığı yaşamaya başladık. Arkasından açlık geliyor” diyerek yetkilileri ve vatandaşları uyararak daha duyarlı davranmaya davet etti.
Toprak-Dede-standta-webTema Vakfı Yalova Temsilciliği’ninde katıldığı Yalova Platformu tarafından düzenlenen kampanyanın büyük ilgi gördüğünü belirten Tema Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan “Tema Gönüllüsü tüm arkadaşlarımızla birlikte bu kampanyayı destekliyoruz. Toprağımıza, havamıza suyumuza sahip çıkmazsak bizleri ve bizden sonraki nesilleri hiç güzel günler beklemiyor. Denizimizi sanayi ve evsel atıklarımız mahvetti, topraklarımız sanayiye ve yerleşime açılıyor, ormanlarımız taş ocakları nedeniyle delik deşik ediliyor, iklim değişti, su kaynaklarımız giderek kuruyor. Kuraklık gerçeğiyle nihayet yüzleştik. Önümüzdeki kış yağmur, kar yağıp barajımızı doldurabilecek miyiz belli değil. İlgililerin, siyasilerin en önemlisi vatandaşların çevre sorunlarına karşı daha duyarlı olmaları için daha ne olmasını beklemeliyiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.