KOSOVALI ÖĞRENCİLERE SİLPAGAR’DAN SERTİFİKA

 

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Kosova’nın Gilan kentinden Yalova’ya gelerek kuaförlük ve bilgisayar yazılım-donanım eğitimi alan 27 öğrenciye sertifika verdi. Yalova Berberler ve Kuaförler Odası ve Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi’nin ortak projesi kapsamında geçtiğimiz ay Kosova’dan Yalova’ya gelen öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra Başkan Silpagar’ı ziyaret etti. Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk ve Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özdemir, katkılarından dolayı Başkan Silpagar’a teşekkür etti. Belediyede gerçekleştirilen sertifika töreninde öğrencilere kurs bitirme belgelerini tek tek veren Başkan Silpagar ise böyle bir projeye imza atan herkesle ve Kosovalı öğrencilerle gurur duyduğunu dile getirdi.

kosovalı-öğrenciler-3-WEB6

Kosova’nın Gilan kentinden gelen ve ülkelerinde çeşitli lise ve üniversitelerde eğitim gören gençlerin bu projeyle edindikleri sertifikaların meslek edinmelerine katkı sağlayacağını belirten Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk, “Öğrencilerimizin 8’i bayan kuaförü, 19’u ise bilgisayar yazılımı ve donanımı eğitimi aldı. Diliyoruz Yalova’dan aldıkları sertifikalar onların geleceklerinde istedikleri imkanlara ulaşmalarını sağlar” diye konuştu. Yalova’da proje kapsamında eğitim alan Gönül Mustafa, Seda Gaş, Tuba Gaş, Okan Gaş, Filiz Gaş, Eda Gaş, Tolga Gaş, Vildan Osman, Necati Ömer, İlkercan İbrahim, Ayhan Süleyman, Fatih Selim, Adelina İbrahimi, Merilon Xhymshiri, Blerina Xhymshiri, Miranda Xhymshiri, Enis Beshi, Liridona Kgiku, Egzona Hazırı, Gresa Halımı, Kadir Rujdıu, Tringa Salıhu, Albina Murtezi, Erkan Abdullah, Habibe Ramadan, Gazmend Xhymshiti, Sami Adiller’e sertifikalarını veren Başkan Silpagar’a, Kosova Heyeti adına heyet grup başkanı Gilan’lı Gönül Mustafa ise Mesleki Eğitim Merkezi’nin teşekkür plaketi takdim etti.

kosovalı-öğrenciler-2-web6

kosovalı-öğrenciler-4-WEB6

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: