SALMAN YALOVASPOAR VE YENİ MEZARLIK İÇİN BİLGİ VERDİ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sabah düzenlediği basın toplantısında 2. mezarlık yapılması ve Yalovaspor tesisleri imar alanı ile konulara açıklık getirdi.

 

 

Salman ; Stadyum projesi hayal dedi. Bu proje Bakanlık ve Baskanlik düzeyinde yapılmış bir protokoldür.  Ahmet Özsümer proje iptal edilmemeli dedi, Belediyenin kasası tamtakir. 30-40 milyon TL Kamulaştırma bedeli odememiz mümkün değil. Yemek faturalarını ödeyecek 2-3 Milyon TL alacağı olan müteahhitlerin paralarını ödemediler.

 

 

Yalovaspor imar konusu gündeme gelirken  kamulaştırmanın iptaliyle ilgili  meclis gündemine getirmişler, aslında protokol kendi aralarında  bakanlık ile bağlayıcı  bir durum yok. Bakanlıkla da görüştüm araştırdım hayata geçirlmesi sadece  seçim yatırmı olarak  değerlendirilen bir konuydu. Yalova  belediyesinin mevcut borçları nedeniyle kamulaştırmaya  ayıracak parası malesef ki yok. İnsanalrı yanıltmak adına projeyi oraya koyan Vefa Salman değil. Bu borç  yükün altına girerek, bu komulaştırmaktan vazgeçmekten daha gerekci bir şey olamaz. Burada Yanlış bir algı var sanki Vefa Salman Spor  tesisine karşıymış gibi.Spora destek verecek 10 kişi varsa o 10 kişiden biride benim’dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.