SİLPAGAR’DAN SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU ÇAĞRISI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ‘sahipsiz sokak hayvanları için bir kap su’ çağrısında bulundu. Başkan Silpagar, sahipsiz sokak hayvanlarının susuz kalmaması için Çiftlikköy’de oturan hayvanseverlerin evlerinin önüne her gün bir kap su koymasının önemine dikkat çekti.

 

 

Bunaltıcı sıcakların başlamasıyla birlikte hayvanseverler, sahipsiz sokak hayvanları için ’bir kap su’ bırakılması çağrısı yaptı. Hayvan Hakları Federasyonu başta olmak üzere hayvanseverlerin yer aldığı sivil toplum örgütlerinin başını çektiği ‘bir kap su’ kampanyasına destek veren Başkan Silpagar, herkesin bu konuda üzerine düşen sorumluluklar olduğunu kaydetti.

 

 

Silpagar, vatandaşların bu yöndeki duyarlılığının artması için elinden gelen çabayı göstereceğini belirterek, kavurucu yaz sıcaklarında sokaklarda yeteri kadar su kaplarının olmamasının sokak hayvanlarının susuz kalmasına, hatta ölmesine neden olabildiğini söyledi.

 

 

Silpagar, “Bu insani sorumluluğu yerine getirmek hiç zor değil. Evimizden her gün çöp atmak için, mahalle bakkalına gitmek için kısa süreliğine illa ki çıkıyoruz. Yanımıza bir yoğurt kabında, bir kasede biraz temiz su alıp bir kenara bırakmak bir duyarlılıktır. Bundan sadece sokaklarda yaşayan kedi ve köpekler değil, kuşlar da susuzluğunu gidermek için faydalanacaktır. Elbette ki sokak hayvanlarının tamamının ihtiyacını gidermek imkanı olmaz. Ancak vatandaşlarımızın kendi mahallelerinde, kendi evlerinin önünde bu duyarlılığı göstermesi, bu minik canlara can katacak, onları sıcaklarda bir nebze de olsa rahatlatacaktır. Duyarlılıkları için sevgili Çiftlikköylülere şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.