TEMEL ÇOŞKUN’DAN KADİR GECESİ MESAJI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, ‘on bir ayın sultanı Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın hüznü içerisinde olduğunu belirtirken bin aydan daha hayırlı Kadir gecesine ulaşmanın sevinci ve mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden bir mesaj yayınladı. Açıklamasında ‘birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi’ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz’ diyen Milletvekili Temel Coşkun, “ Kuran-ı Kerimin müjdelendiği Kadir Gecesi kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân ve fırsattır.

 

 

Kadir Gecesi, Yüce Rabbimiz tarafından insanlığa sunulan sayısız nimetlerdendir. Böyle müstesna gecelerin kıymetini çok iyi bilmeliyiz ve ellerimizi semaya açmalıyız. Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Bu gece vesilesiyle Filistin, Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Arakan ve Müslüman coğrafyalarında devam eden katliamların sona ermesini ve Müslümanlara yönelik uygulanan terörün sona ermesini niyaz ediyorum.

 

 

İnsanlık, Kadir Gecesinin faziletini, gecenin karanlığında değil karanlıkları ortadan kaldıran Kuran’da aramalıdır. Bin aylık manevi gelişmeleri yaşayabilmek için Kuran’ın hak, hakikat, ahlak ve adalet ilkelerine yeniden sarılmalıyız. Allah’ın meleklerinin yeryüzüne barış ve esenlik getirmeleri için, Kuran’ın barış ve esenlik mesajlarına can-ı gönülden kulak vermeliyiz. Şüphesiz kurtuluş ancak Kuran’dadır.

 

 

Allah’ın rahmetinin üzerimizde olacağı bu gecede, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kadir Gecesinde, İslam âlemi olarak Yüce Allah sonsuz rahmet ve mağfiretine erişmeyi hepimize nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle, İslam âleminin ve Yalovalı hemşerilerimin Kadir Gecesini tebrik eder, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlığın huzur içinde yaşamasına ve dünya barışının gerçekleşmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.