YALOVA’DA SİYASET AYNI TAS AYNI HAMAM

Yalova belediye meclisi kararlaştırışldığı gibi bugün toplantı ve ortaya bugünkü siyasilerden beklenecek bir ortam çıktı.

Yalova Belediyesi’nin olağan Belediye Meclis toplantısının ilk oturumu 7 Temmuz 2014 Pazartesi günü, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın başkanlığında, saat 15.00’de belediye meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Yalova Belediyesi olağan meclis toplantısının ilk oturumunda, 5 gündem maddesi görüşüldü. Açılış yoklamasının ardından, bir önceki meclisin kararları oylamaya sunuldu, oy birliğiyle kabul edildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait konular gündeme sunuldu.

Meclis çoğunluğunu kullanan Ak Parti, CHP ve Başkanlık tarafından verilen tüm önergeleri red etti.

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Kasım Avar söz alarak “Sayın Başkan seçim çalışmalarınızda 1 mt yer bile satmayacağım dediniz, bunu size hatirlatmak isterim” dedi.

Yalova Belediyesi tarafından satılmak istenen arazilerin satışı red edildi.

 

Kalıpcılık OSB de Belediyeyi temsil yetkilisi 1 asil 1 yedek üye olarak CHP grubunun, Başkan Vefa Salman’ı göstermesine rağmen Ak Parti oy çoğunluğu ile kendi adaylarını seçtirdi. Sinan Giray asil Güven Yılmaz ise yedek olarak kalıpçılar OSB yönetimine girdi.


Gündemin 4. Maddesi olan Plan ve Bütçe Komisyonunun, elektrik direklerine reklam için izin verilmesinde uygulanacak izin ücreti ile ilgili komisyon kararı mecliste görüşüldü.


Kurum ve kuruluşlardan izin başvurusu alınmasına ve ücretin 160 TL + KDV olarak belirlenmesine oy birliğiyle karar verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.