YUSUF ZİYA ÖZTABAK’TAN KADİR GECESİ MESAJI

ÖZTABAK; Rabbim bu gece hürmetine, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının durmasını, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını nasip eylesin.

  

Ramazan ayı boyunca Gazze başta olmak üzere İslâm coğrafyasında insanlığa reva görülen zulüm, şiddet vecinayetlerin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Öztabak mesajında, ”Şuan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşasak da hüzünlü bir Ramazan ayı yaşadık. Kadir Gecesi’ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğramışlara dua etmemiz gerekiyor. Bu gece, Rabbimiz katındaki kadrimizin yücelmesine vesile olsun. Rabbim bu gece hürmetine, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının durmasını, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını nasip eylesin.” dedi.

 

 

ÖZTABAK; BİN AYDAN HAYIRLI GECE

 

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni kutlayarak, “Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz” dedi. AK Parti Yalova İl Başkanı Öztabak, mübarek kadir gecesi nedeniyle yayımladığı tebrik mesajında, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını belirterek, şunları söyledi: Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz. Sabır ve başkalarını düşünme ayından sonra Ramazan Bayramı ise, millet olarak sevinme ve birbirimizi kucaklama günüdür. İl Başkanı Öztabak, tüm halkımızın mübarek Kadir Gecesi’ni kutlayarak, hayırlara vesile olmasını diledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.