30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ÇİFTLİKKÖY’DE KUTLANDI

Çiftlikköy’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92.Yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü, ilçe meydanında yapılan törenle kutlandı. Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanlığı adına Pilot Binbaşı Akif Ersan Kıvılcım, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu gerçekleşti.


İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türk Silahlı Kuvvetleri adına Hava Ulş.Yzb.Kayabakır Kabay  yaptı. Kabay konuşmasında, “Türk ulusunun tarihi büyük ve çok parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk ulusunun gerçekleştirdiği bu kadar kesin sonuçlu ve yalnızca bim tarihimize değil, dünya tarihine de yeni bir yön vermekte bu kadar etkili başka bir meydan muharebesi daha yoktur. Türk Ulusu, bu zaferle tarihindeki en uzun barış dönemini yaşama geçirmiş, Türk Ordusu ulusu ile bütünleşerek Türk esir edilemez, vatanı Anadolu işgal edilemez mesajı vererek gücünün ne olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır” dedi.


Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Suat Avcıl ise 30 Ağustos Zaferini konu alan bir şiiri törene katılanlara okudu. Meydandaki törenin sona ermesinin ardından Kaymakamlıkta gerçekleşen bayramlaşmaya ilçe belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, meslek odaları ve derneklerden oluşan sivil toplum örgütleri temsilcileri ile kamu kurumları temsilcileri katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.