30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU.

30 AĞUSTOS 2014 ZAFER BAYRAMININ

92. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI

 

30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri aynı gün saat 07.00’ de başlayarak saat 24.00’e kadar devam edecektir. Cumartesi günü saat 07.00`dan itibaren bütün resmi ve özel binalar bayraklarla donatılacak, bayraklar temiz ütülü ve Bayrak Kanunu ve Tüzüğüne uygun olacaktır.

 

TARİHSAAT TÖREN PROGRAMI

 

 

30.08.2014

Cumartesi

  a)ÇELENK KOYMA TÖRENİ (Cumhuriyet Meydanı)

 

30 Ağustos 2014 Cumartesi günü Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı çelenkleri en geç saat 10:45’de Cumhuriyet Meydanında hazır bulundurulacaktır.

 

 11:15 b)Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı çelenkleri saat 11:15’de protokol sırasına göre yapılacak çağrı ile Atatürk Anıtına konulacaktır.

 

   c)Çelenklerin konulmasından sonra bandonun vereceği “Tİ” işaretiyle bir dakikalık saygı duruşuna geçilecek ve İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere Bayrak çekilecektir.

 

  d)KUTLAMA, TÖREN VE RESMİ GEÇİT (Cumhuriyet Meydanı)

 

Vali beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte tören birliği, törene katılanlar ve halkın bayramını kutlayacaktır.

 

Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının protokoldeki yerlerini almalarını müteakiben Garnizon Komutanlığınca görevlendirilecek bir subay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacaktır. Bir öğrenci tarafından şiir okunması ve geçit töreni ile buradaki tören sona ermiş olacaktır.

 

 

 

 

 

 e)TEBRİKLERİN KABULÜ

 

Yalova Valisi Esengül CİVELEK beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte tebrikatı Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve tarihi günlerde yapılacak Tören ve Kutlama Yönetmeliği’nin ekindeki (1) sayılı listede yer alan sıraya göre Valilik Makamında kabul edecektir.

 

    

Törenlere tüm Daire Amirleri ve Müdürleri iştirak edecektir.

 

Bu program ilgililere emir, halkımıza davetiye niteliğindedir.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.