BAŞKAN SİLPAGAR’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92.Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Silpagar mesajında şunları dile getirdi; “92. yıl dönümünde andığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirdiği dönüm noktası destanın adıdır. Aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle birlikte ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

 

30 Ağustos tarihi milletimizin şanlı tarihinde açılmış altın bir sayfadır. Bu zafer; yokluğa, yoksulluğa ve tüm olumsuz şartlara rağmen işgale boyun eğmeyen milletimizin zaferidir. İyi bilinmelidir ki, dünya durdukça aziz milletimiz var olacak, var oldukça da varlığından, birliğinden ve dirliğinden asla taviz vermeyecektir. Türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde yüceltecek ve güçlendireceğiz.

 

Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda kendi bayrağımız altında hür yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, saygı ve şükranla anıyorum.”

 

Çiftlikköy’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92.Yıldönümü Kutlama Programı ise şu şekilde ;

 

Hükümet Konağı Tören Alanı’nda 30 Ağustos Cumartesi sabahı saat 10.00’da yapılacak törenle, Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Çiftlikköy Belediye Başkanlığı çelenkleri konulacak. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile bayrağımızın göndere çekilmesinin akabinde Garnizon Komutanlığı adına bir subayın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak. Bir öğrencimizin şiir okunması sonrasında tören bitiminde Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.