Bisiklet Milli Takımı Yalova’dan!

 

Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü bisiklet takımı sporcuları milli takım kadrosuyla Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenecek dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Yarışacak 6 sporcudan 4’ünün Yalovalı olduğunu belirten takım kaptanı Bahadır Düner, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret ederek yarışlar hakkında bilgi verdi.

Geçtiğimiz nisan ayında Yunanistan’ın Girit adasında yapılan yarışlarda dereceye girerek elemeleri geçen sporcularımız, 6 kişilik milli takımda 4 kişiyle yer alacak.

Yolculuk öncesi Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret eden takım kaptanı Bahadır Düner; “Bu sene milli takım olarak 2.kez Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandık. Bu sonuç önemli bir başarı. 186 kilometrelik parkurda Dünya’nın her yerinden sporcularla pedal basacağız”dedi.

Sporcular Zafer Yalın, Hakan Şenöz, Adem Koçay ve Bahadır Düner’e başarılar dileyen Başkan Salman; “Yalova’da bisiklet sporunun eski günlerde olduğu gibi zirve yapması için imkanlarımız çerçevesinde desteğimizi sürdüreceğiz. Milli takımda 4 Yalovalı sporcunun bulunması bizleri gururlandırıyor. Yarışlarda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.