COŞKUN’DAN ZAFER BAYRAMI MESAJI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

 

Milletvekili Coşkun açıklamasında “92. yıl dönümünde andığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını, tüm dünyaya kabul ettirdiği dönüm noktası destanın adıdır.

 

Her zaman gurur duyduğumuz, milletimizi diğer milletlerden farklı, saygın ve güçlü kılan, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan tarihimiz, unutulmaz zaferlerle doludur. 30 Ağustos Zafer Bayramı aynı zamanda tüm mazlum milletleri için özgürlük, kurtuluş, başı dik ve onurlu bir yaşam için atılan tarihi bir anlama da sahip bayramıdır.

 

Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak inancında ve doğrultusunda bağımsızlığından asla ödün vermeyen bir millet olarak dünya tarihinde yer almamız milli birlik, beraberlik ve kardeşliğimize ne derece tutkun olduğumuzu gösteren en açık mücadeledir. Milli birlik ve kardeşlik içerisinde demokrasi ve özgürlüklerle inşa etmekte olduğumuz kültürümüzle her bir zerresinin altında şehit kanları ile yoğrulduğu bu kutsal topraklarda milletimize geçmişi ile övüneceği onları, dualarla ve gururla anacağı daha nice sevinçli bayramlar yaşamayı temenni ediyorum.

 

92 yıl önce tüm imkânsızlıklara rağmen sayı ve silahça kendinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle ordumuz, milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar savunup kazandığı kutsal bir zafer kazanmıştır. İşte bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak hepimiz, bu zaferleri ve bu zaferler dolu tarihi bize armağan ve emanet edenlere çok şey borçlu olduğumuz unutmamalıyız.

 

Tüm dünyada savaşın, terörün, şiddetin sona ermesini, silahların yerine ortak aklın kullanılmasını, mermilerin yerini kalemlerin almasını, üstünlüğün bilgiyle, eğitimle, teknolojiyle sağlanmasını temenni ediyor, nerede olursa olsun zulmün, vahşetin ve katliamın devlet ve millet olarak karşısında olduğumuzu bir kez daha bu vesile ile ifade etmek istiyorum.

 

Tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşerilerime selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.