KAYTAZDERE BELEDİYESİNİ SOYANLAR YAKALANDI

Kaytazdere Belediyesinde meydana gelen hırsılık olayı failleri yapılan tahkikat sonucu yakalandı.

Kimliği tespit edilemeyen ve yüzleri maskeli olan kişi ya da kişiler tarafından, 23.07.2014 günü Saat 01.30 sıralarında, Kaytazdere Belediyesine ait Hizmet Binasına girerek burada bulunan çelik kasa içerisinden belediyeye ait 9.500 TL. nakit para ve belediyede  Muhasebeci olan İ.D ye ait aynı çelik kasa içerisinden 5 Adet 24 ayar Altın Bilezik ile 9 Adet Cumhuriyet Altını çalınmışlardı.

Yalova Valiliğinden yapılan açıklamada ” Güvenlik güçleri tarafından  Belediyeye ait olan kameraların kayıtlarında yapılan incelemelerde 23.07.2014 günü saat: 01.30 sıralarında belediye çevresinde iki sahsın görüldüğü, şahısların başlarında kar maskesi bulunduğu ve belediye hizmet binası emlak servisi bölümüne girerek hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.

Kamera görüntülerinden ve şahıslar hakkında yapılan araştırmalardan sonra Belediye görevlisi olan ve kasa hırsızlığının meydana geldiği Emlak Servisi Bölümünde çalışan İ.D ile yapılan görüşmede, geçmiş dönemlerde Trabzon İlinde çeşitli hırsızlık ve kasa hırsızlığı suçlarına karısan ve Mayıs 2014 ayı içerisinde Yalova İline geldikleri tespit edilen A.K ve T.C isimli şahısların fotoğraflarının gösterildiği, Mağdur İ. D fotoğraftaki şahıslardan A.K yi teşhis ederek daha önceden tarihini hatırlayamadığı ancak yakın bir tarihte Belediye Emlak Servisi bölümüne geldiğini, A.K nın kendisine bir şeyler sorduğu, hatırlayamadığı bir konu hakkında bilgi aldığını beyan etmiştir.

Konu hakkında şahsa ait teşhis tutanağı tanzim edilmiş, Diğer şüpheli şahıs T.C ise 18.01.2014 tarihinde sorumluluk bölgemizde bulunan Altınova İlçesi Subaşı beldesinde evden hırsızlık olayına karışmış ve sahsın parmak izi bulunmuştur.

Şahsın halen firar durumda bulunmakta olup,Olayı aydınlatmaya ve şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edildiği, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir” dendi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.