ÖZTABAK’TAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ilişkin mesaj yayınladı.

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Öztabak, mesajında Milletimizin kültür ve medeniyeti, inanç ve cesareti, fetih ve şanlı zaferleriyle tarihe çok önemli notlar düştüğünü belirterek, tarihte çok önemli bir kilometre taşı olan 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünü hep birlikte coşku içerisinde kutlamanın gururunu yaşadığını söyledi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın işgale uğramış, zorluk ve yokluk içerisindeki milletimizin İstiklal mücadelesini taçlandıran, kurtuluşumuzun en önemli simgesi olduğunu hatırlatan Öztabak, bu zaferin milletin bütünleşmesiyle verilen varoluş mücadelesini nihai başarıya ulaştırırken, İstiklal Savaşı’nın temel hedefi olan, millet egemenliğine dayalı yeni bir devlete kavuşmamızın yolunu da açtığını ifade etti.

 

Öztabak, şöyle devam etti: “Bugün Türkiye Cumhuriyeti, kararlı adımlarla yoluna devam etmektedir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir. Ulaştığımız seviyeyi, parlak bir geleceğin habercisidir. İnanıyoruz ki Türkiye, ekonomisiyle, demokrasisiyle, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam edecektir.” Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Öztabak, “Demokrasisini olgunlaştıran, insan hak ve özgürlüklerinde ciddi adımlar atan, ekonomisini güçlendiren Türkiye geleceğe güvenle bakmaktadır” dedi. Farklılıkların Türkiye’nin Birliği’ni tamamlayan zenginlik olduğunu belirten Öztabak, “Farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir. Bin yıldır bu topraklarda barış içinde yaşayan bir milletiz. Bin yıldır olduğu gibi bundan sonra da kimse bu birlikteliğe zarar veremeyecektir. Yeter ki kendimize güvenmeye devam edelim. En büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi koruyalım” şeklinde konuştu.

 

Öztabak, “Aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, güçlü ordulara karşı elde ettiği büyük zaferimizin kahramanlarını, canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Milletimizin ve ordumuzun Zafer Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve güzelliklerle nice bayramlara kavuşmasını temenni ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.