SUBAŞI’NDA FESTİVAL MUHTEŞEMDİ

Subaşı’nda her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen 15. Uluslararası Halk Dansları Gösterileri ve Kültür Etkinlikleri programı 22.08.2014 Cuma akşamı halkımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 

Tufag ve Subaşı Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen programa Subaşı Belediye Başkanı Sayın Volkan YILMAZ, Kaytazdere Belediye Başkanı Sayın Ali KANGAL, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Ali ÇORBACI ve Mustafa TUNALI, Subaşı Belediyesi Meclis Üyelerinden Sayın Metin AYGÜL, Bülent KARASU, Emin ÖKSÜZ, Nuri ÇİMEN, Sadık ÇELİK ve İsmail CAN, AK Parti İl Başkanı Sayın Yusuf Ziya ÖZTABAK, TUFAG  ilk kurucusu Sayın Ahmet Erkan BAYKENT, TUFAG Dernek Başkanı Sayın Osman Tamer ÇINAR, önceki Subaşı Belediye Başkanlarından Sayın İsmail FİDAN, Subaşı Kent Konseyi Başkanı Sayın Zeki GÜRSU ve çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu İrem GÖKDEMİR ve Uğur GÜL’ün yaptığı etkinlik başkan YILMAZ’ın konuşması ile başladı. YILMAZ, konuşmasında; Sayın Protokol, çok değerli Subaşılı hemşehrilerim, bu akşam 15. Kez ev sahipliğini yaptığımız Uluslararası Halk Dansları’na hepiniz hoş geldiniz. Subaşı Belediyesi olarak amacımız böyle uluslararası etkinliklerle hep beraber barışı, dostluğu, hoşgörüyü beldemize daim kılmak ve gelecek nesillere aktarmak. Ben sizlerin huzurunda bu organizasyonu beldemize ilk kez kazandıran çok değerli büyüğüm Sayın İsmail FİDAN başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Tufag organizatörlerine de yine aramızda bulunan Sinan Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı seyirler diliyorum. dedi.’

 

Subaşı Kalıcı Konutları İş Merkezleri ortak kullanım alanında düzenlenen bu yıl ki etkinliğe 10 ülke (Slovakya, Kolombiya, Meksika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sırbistan, Bulgaristan, Polonya, Gürcistan, Bosna-Hersek ve Macaristan) katıldı.

 


Rengarenk kıyafetleri ile ülkelerinin esintilerini Subaşı’na taşıyan ekipler izleyicilerden büyük alkış aldılar.

 


Festivalde gösteri yapan halk dansları grup liderlerine gösterilerini yapmalarının ardından teşekkür plaketi verildi. Slovakya grup lideri Pavol SUAC’a, Subaşı Belediye Başkanı Volkan YILMAZ,  Macaristan grup lideri ÇABA’ya AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK, Kolombiya grup lideri Felisa HURTADO’ya Subaşı Belediye Başkanı Volkan YILMAZ,  Meksika grup lideri Hucye OCOTİ’ye İl Genel Meclis Üyesi Ali ÇORBACI, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti grup lideri Menderes GÜLBUDAK‘a Kaytazdere Belediye Başkanı Ali KANGAL,  Gürcistan grup lideri Şalva GOGAADZE’ye Subaşı Belediyesi Meclis Üyesi  Emin ÖKSÜZ, Bulgaristan grup lideri Emil GENOV’a İl Genel Meclis Üyesi Mustafa TUNALI, Bosna Hersek grup lideri Enes BASRİC’e Subaşı Kent Konseyi Başkanı Zeki GÜRSU, Sırbistan grup lideri Milutin LUKİC’e Subaşı Belediyesi Meclis Üyesi Bülent KARASU, Polonya grup lideri Izabela GROCNOWSKA’ya Tufag Dernek Başkanı Osman Tamer ÇINAR plaketlerini takdim etti. Başkan YILMAZ ve Tufag  Dernek Başkanı Osman Tamer ÇINAR karşılıklı plaket takdiminde bulundular.

 


Başkan YILMAZ, Subaşı Belediyesi Halk Dansları ekibini gösterdikleri başarılı performansından dolayı tebrik ederek ekip lideri Semiha DİNLER’e çiçek takdim etti.

Etkinlik havai fişek gösterileri ile son buldu.

 

15. Uluslararası Halk Dansları Gösterileri ve Kültür Etkinliklerinin tamamını izlemek isterseniz aşağıdaki video haberimizden izleyebilirsiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.