BAŞKAN KURT TEMA GÖNÜLLÜSÜ OLDU

Yalova Merkez, Çiftlikköy ve Taşköprü Belediye Başkanlarından sonra Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’ta Tema Gönüllüsü oldu. Başkan Kurt’un yeşil yaprak rozetini TEMA Çınarcık Gönüllü Sorumlusu Tülin Şence taktı.

 

TEMA Vakfı Yalova Temsilciliği tarafından Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’a yapılan nezaket ziyareti çok olumlu geçti. TEMA Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan “Yalova’nın asıl kimliği turizm kenti olmalıdır. Bu nedenle Çınarcık’a çok önem veriyoruz. Yalova’da turizmi baltalayacak her türlü hareketin ve planlamanın karşısındayız. Özellikle Yalova’da sanayinin gelişmesi için gösterilen gayretleri şiddetle kınıyoruz. Zaten bitme noktasına gelen bir avuç tarım toprağımızıda sanayi tesislerine kurban etmek istemiyoruz. Ormanlarımızı darmadağın eden taşocaklarına karşıyız. Çınarcık’ta yürütülen geri dönüşüm çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Avni Kurt’a teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’ta kendisini ziyarete gelen Tema Gönüllüleriyle yaptığı sohbet toplantısında “Çevre değerlerimize sonuna kadar sahip çıkmalıyız ve biz bunu yapıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının bu konuda desteği bizim için çok önemlidir. Bu nedenle yapılan bu ziyareti memnuniyetle karşılıyorum. Özellikle halkımızın bilinçlendirilmesi konusunda STK’lara önemli görevler düşmektedir. Çınarcık’ta turizmin daha da geliştirilmesinde deniz, hava,su, orman gibi çevre değerlerimizin korunması gereklidir. Biz bunu başaracağız” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.