ÖZTABAK’TAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde bir mesaj yayınladı.
AK Parti İl Başkanı Öztabak, mesajında yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek şunları söyledi:
Akıl nimetiyle yeryüzüne gelen insanın mutlaka öğrenmeye, anlamaya, uygulamaya ihtiyaç duyduğunu ifade eden Öztabak, insanı insan yapan en önemli unsurun eğitim ve öğretim olduğunu belirterek, “İnsan önce ailede, sonra da okulda ne kadar kaliteli bir eğitim-öğretim süreci geçirirse, o kadar kendisine ve yaşadığı topluma, insanlığa önemli hizmet ve katkısı olur. Tam tersi bir durumda ise hem kendisine hem de topluma zarar veren insanlar yetişmiş olur ki, bu, o toplumun felaketi olur. İşte bu yönüyle eğitim-öğretim milletlerin en önemli meselesidir. İhmal edilmemesi gereken öncelikli hizmet alanıdır. Biz de, AK Parti olarak, eğitim ve öğretim alanında büyük gelişmeleri sağlayan hizmetlere imza atıyoruz. Hükümetimiz öncelikle ilk defa bütçeden en fazla payın milli eğitime ayrılmasına öncülük yapmıştır. 1967’den beri ilk kez müfredatta kapsamlı değişiklik yapılarak çocuklarımızın araştırma, inceleme, sunma, karar verme, konuşma yeteneklerini geliştirmesine katkı sağlanması amaçlanmıştır. “Haydi Kızlar Okula” Kampanyası ile 350 bini aşkın kız çocuğu eğitime başlamıştır. “Eğitimsiz medeniyet olmaz” düşüncesinden yola çıkılarak okullaşma oranında yüzde yüze varan bir artış sağlanmıştır” dedi.
“Yine ilk kez okunan kitap sayısı karneye yazılarak ve tavsiye temel eser listesi hazırlanarak öğrencilerin okuma ve araştırmaya teşvik edilmesi sağlanmıştır. “Eğitime Yüzde 100 Destek” Kampanyası ile hayırseverlerden yeni derslikler, okullar, onarımlar, arsalar, bilgisayarlar bağış olarak kazanılmıştır. YÖK ve üniversite bütçeleri yüzde 252 artırılmıştır. 2003’den itibaren ilköğretimde, 2006’dan itibaren de ortaöğretimde olmak üzere Türkiye’de ilk defa ders kitapları ücretsiz olarak okulların açıldığı ilk gün öğrencilerimize sunulmaktadır. Yine asrın eğitim projelerinden biri olarak geliştirilen FATİH projesi ile, tüm dünyaya örnek olacak şekilde en gelişmiş bilişim teknolojisi çocuklarımızın eğitiminde kullanılmaktadır. Milli Eğitim sistemimizin yeniden düzenlendiği ve eğitim ve öğretimde özgürleşmenin yolunu açtığı model, genç nesillerimizin istikbali adına atılmış tarihi bir adımdır” dedi.
Bunların yanında mağdur ve engelli öğrencilere yardım ve okullaşma oranlarının yükselmesi, yurt, pansiyon, yatak sayılarının artırılması, yeni okul kütüphanelerinin kurulması, öğretmen açığının büyük oranda kapatılması, öğretmenlerin maaş ve ücret durumlarının düzeltilmesi gibi daha nice hizmetler verdiklerini belirten Öztabak, güzel projelerle eğitim seviyesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmanın en önemli hedefleri olduğunu açıkladı.
Öztabak, şöyle devam etti: “İşte yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içindeyiz. Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizi çağın gereklerine uygun bir şekilde yetiştirmek gayesiyle yine gerekli çalışmaların en kaliteli şekilde yapılması için çabalarımız sürecektir.
Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişip ülkemizi dünyada çok önemli bir konuma getirmeye hazırlanmalarını sağlamak hepimizin ortak hedefidir. Bunun için ülke genelinde tüm çocuklarımızın eğitimde fırsat ve imkân eşitliğinden yararlanmalarını sağlamak için eğitime erişim ve eğitimde kalitenin artırılması çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının heyecanlı, enerjik, kaliteli ve başarılı geçmesini diliyorum. Yine çocuklarımız için emek veren öğretmenlerimizin ve velilerimizin de iyi bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini ve umutlu başlangıçların güzelliklerle neticelenmesini temenni ediyor, bu vesileyle yeni eğitim yılının çocuklarımıza, velilerimize ve tüm eğitim camiasına, hayırlar, başarılar getirmesini diliyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.