YTSO’dan Üniversite Öğrencilerine Burs İmkânı

 

 

Yalova Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamaya göre; 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı için üniversite öğrencilerinden burs başvurularını 15 Eylül 2014- 15 Ekim 2014 tarihleri arasında kabul edecek olan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, belirlediği şartlar kapsamında 4 yıllık üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

 

YTSO’nun açıklaması aşağıdadır.

 

2014-2015 Eğitim dönemi içerisinde dört yıllık üniversite öğrencisi veya dört yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs verilecektir. Öğrencilerimiz Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın belirlediği şartlar dâhilinde odamız web sitesinde bulunan başvuru formu ile birlikte hazırlayacakları evraklar ile 15 Ekim 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar müracaatlarını yapabilirler.

 

Başvuru sayısının verilecek burs sayısından fazla olması durumunda, kriterleri uygun olan kişiler arasından noter huzurunda çekiliş yapma işlemi uygulanacaktır. Odamıza iletilen formlardan evrak, onay, imza yâda belge eksikliği bulunanlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Tüm öğrencilere eğitim, öğretim hayatlarında başarılar dilerim.

 

Tahsin BECAN

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

YTSO BURS BAŞVURUSUNDA ARANACAK HUSUSLAR

 1. a) T.C vatandaşı olmak,
 2. b) Lise ve Dengi mesleki teknik orta öğretim kurumlarından mezun olup yüksek öğretim kurumlarına lisans eğitimi düzeyinde kayıt yaptırmış olmak.
 3. c) Doğum yeri Yalova olması veya en az orta öğrenimini Yalova’da tamamlamış olması (Yalova ili sınırları esas alınarak)
 4. d) Öğrencinin kendisi veya ailesi öğrencinin eğitim giderlerini karşılayamayacak durumda bulunması, burs alacak öğrencinin aile toplam gelirinin toplam 1.500,00 TL’nin altında olması ve ispatı.
 5. e) Herhangi bir firma ve kuruluşta çalışmamak
 6. f) Devletin Bağımsızlığı, ülkemiz ve ulusumuzun bölünmez bütünlüğü, Laik ve demokratik Cumhuriyetimiz ile Atatürk ilke ve inkılâpları aleyhine herhangi bir suçtan dolayı mahkûmiyet kararı açılmış adli, idari ve disiplin soruşturması bulunmamak, ahlaki durumu iyi olmak,
 7. g) Çalışkan ve Başarılı olmak,
 8. h) Yükseköğrenim gören ve ara sınıflarda bulunan öğrencilerin genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,40 veya 100 üzerinden en az 60 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olması ve eğitim aldığı dönemdeki tüm derslerinden geçmiş olması,

 

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

 1. a) Lise diploma fotokopisi veya lise onayı
 2. b) Nüfus cüzdan fotokopisi
 3. c) İkametgah Belgesi
 4. d) Gelir ve maaş belgeleri
 5. e) İkamet edilen konut kira ise kira kontratı, konut kredisi ödeniyor ise bankadan alınacak yazı.
 6. f) Ara sınıflarda okuyan öğrenciler okuldan alacakları transkript belgelerini başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir
 7. g) Burs Talep Formu (http://www.ytso.org.tr/images/dokumanlar/BursForm_YTSO_2014.doc)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.