ZABITADAN KALDIRIM PARKLARINA MÜDAHALE

Gazetemizin yaptığı yayınlar sonunda vatandaşın şikâyetleri artınca Yalova Belediyesi zabıta ekipleri görevlerini hatırlayıp kalşdırımlar üzerine uygunsuz park ederek yaya geçişini engelleyen araçlara cezai işlem uygulamaya başladı. Zabıtalarımız birde kaldırımları işgal eden market, lokanta ve benzeri işgalleri yapan esnafı da uyarsa iyi olur diyoruz.

 

Yalova Belediyesi Zabıta ve Ulaşım Hizmetleri müdürlükleri ekipleri kent içerisinde tretuvarlara park edilen araçlara karşı çalışma başlattı. Halkın kullanımında olan noktalarda araç parklarının yapılması üzerine önce anonslarla araç sahiplerini uyaran zabıtalar daha sonra parkı sürdüren araç sahiplerine cezai işlem uyguladı.

 

Kartal Sokak’tan başlayan uyarı ve cezai işlemler bölgede devam etti. Hatalı parkı fotoğraflanan araçların ceza kararları belediye encümenine sevk edildi. Yaya alanları olmasının yanı sıra, kısa süre önce tretuvarları yenilenen sokaklarda uygunsuz parkların hem kötü görüntü oluşturduğunu hem de kaldırımlara zarar verdiğini söyleyen mahalle sakinleri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a ve mesai yapan personele duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: