AKSA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ COMENİUS

AKSA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Let’s work together for pleasure” adlı   projenin uygulanması kapsamında, 3 öğretmen ve 4 öğrenciden oluşan 7 kişilik proje ekibi ile 13-18 Ekim tarihleri arasında, Litvanya’nın Kretinga şehrinde çalışma ziyaretlerini tamamlayarak yurda döndü.

 

 

Proje sorumlusu Barış İNCE yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

 

 

“Projede 2 kız 2 erkek öğrencinin yanı sıra Bilgisayar öğretmenimiz Serkan GÖKHAN ve İngilizce öğretmenimiz Dilber ZAMAN’da yer aldı. Proje süresi boyunca kız öğrencilerimiz, Litvanya’lı kız öğrencilerin evlerinde misafir olarak kaldı. Erkek öğrencilerimiz ise diğer ülkelerden gelen erkek öğrenciler ile konuk evinde birlikte yaşadılar. Böylece farklı kültür, yaşam ve dilleri öğrenme fırsatı buldular.

 

 

Projenin ilk günü, Ev sahibi okul olan Darbenai Gymnasium’da katılımcılar kendi ülkelerinin tanıtımını yaptı. Öğleden sonra ise Palanga yerleşim birimi, Baltık denizi sahili ve Kehribar taşı (Amber) müzesi ziyaret edildi. Akşam saatlerinde ise okulda geleneksel Snowball etkinliği kapsamında danslı oyunlar oynandı.

 

 

2.gün okula ait bölümlerde ağaç işleri , keçe ve seramik çalışmaları yapıldı.

 

 

Öğleden sonra ise Kretinga müzesi ziyaret edildi. Burada şekerleme ve ekmek yapım teknikleri öğrenildi. Her katılımcı kendine şekerleme ve ekmek yaptı. Akşam ise okulda spor aktiviteleri yapıldı.

 

3.gün civarda ki mesleki okullar ziyaret edildi. Denizcilik okulu ziyareti sırasında bizi orada okuyan Türk öğrencilerin yanına götürerek sürpriz yaptılar.

 

 

Blacksmith müzesinde yüzük yapımı öğrenildi ve tüm katılımcılar kendilerine yüzük yaptılar. Okulda hazırlanan geleneksel yemeklerden yenildi. Akşam ise folklor oyunları öğrenildi ve birlikte oynandı.

 

 

Son gün sertifika töreninin ardından veda yemeği yendi ve dönüş yolculuğu başladı.

 

 

AKSA Mes.Tek.And. Lisesi proje çalışmaları kapsamında 5.hareketliliğini 24.Kasım’da 3 öğretmen ve 4 öğrenci ile Hollanda’ya yapacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.