BİSİKLETÇİLERDEN ANLAMLI 29 EKİM TURU

Yalova’da bisiklet kullanımının yaygınlaşması ve bisiklet kültürünün yayılması amacıyla faaliyet gösteren Yalova Perşembe Akşamı Bisikletçileri Derneği üyeleri, İstanbul’dan gelen SAYSÜR (Sağlıklı Yaşam ve Sürüş Grubu) ile ortaklaşa 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bisiklet turu düzenledi.

 

 

İstanbul’dan feribotla Yalova’ya gelen Mert Arsan öncülüğündeki SAYSÜR Grubu ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen PAB Yalova ekibi, Türk bayraklarıyla anıtın önünde anma duruşu gerçekleştirdi. 30’u aşkın bisikletçi, ardından yola koyularak turun asli varış noktası olan Termal Atatürk Köşkü’ne pedalladı. Fatih Caddesi ve Termal Yolu güzergahını izleyen bisikletçiler, Termal’de önce Atatürk Köşkü’nü ziyaret etti. Ardından Gökçedere’yi gezen ve Termal Pazarı’ndaki dağ meyvelerinin tadına bakan bisikletçiler, burada çay ve yiyecek molası verdi. Termal’de Ziya Tarı’dan devraldığı karikatüristliği devam ettiren aynı zamanda bisiklet kullanıcısı olan Karikatürist Laura’yı da ziyaret eden ekip, ardından rotasını Orhangazi’ye çevirdi. PAB üyelerinden birkaç bisikletçinin de eşlik ettiği SAYSÜR Grubu, Orhangazi’deki akşam yemeğinin ardından feribotla İstanbul’a dönüş yolunu tuttu.

 

 

PAB Yalova Dernek Başkanı Özlem Bayrı ve SAYSÜR Grubu Lideri Mert Arsan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen bu turda bir kez daha Ulu Önder Atatürk’ü minnetle andıklarını ve Cumhuriyetin ilelebet payidar olmasını dilediklerini ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.