GEOFİTİ BAHÇESİ KASIM AYINA YETİŞİYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit Yalova’da inşaası devam eden Geofit bahçesini inceledi.
Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı İbrahim Yiğit  Subaşı beldesinde yapıla 3.Kivi festivaline katıldıktan sonra  Yalova Araştırma bahçesinde yapımı devam eden Geofit bahçesinde incelemelerde bulundu.
Komisyon başkanı Yiğit’in yaptığı  incelemeye Ak Parti Yalova milletvekili Temel Coşkun, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yalova İl Müdürü Selim Karahan ve Araştırma Müdürü Dr. Dr. Yılmaz BOZ’da katıldı.
Geofit bahçesini gezen ve yüklenici firmadan bilgi alan İbrahim Yiğit “ Yapılan Geofit bahçesi’ne hayran kaldım. Kendi alanında bir ilk olacak bu yapı ve birbirinden değerli bitkilere ev sahipliği yapacak olmasını memnuniyetle karşılıyorum” dedi.
Geofit binasını yapan eden Mühendis Kenan Gülsün “ Yalova çok orijinal bir binaya kavuşacak, iklimleme yapılan en son teknoloji ile donatılan bu sera birbirinden farklı ölçülerde yüzlerce cam parçadan oluşuyor .
Montaj ve cam parçaları özel olarak yaptırıldı, bu yüzden binanın tesliminde kısa bir gecikme yaşandı. Binamızı Kasım ayı içinde teslim edeceğiz.
Geofiti binası ısıtma ve soğutma özelliği ile iklimleme ortamı oluşturabiliyoruz. Çok emek sarfedildi ama sonunda dünyanın en büyük Geofiti bahçesi olacak. Bunuda Yalova’ya kazandırdığımız için mutluyuz” dedi.
Komisyon başkanı İbrahim Yiğit , Daha sonra Araştırma Enstitisüne geçerek  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yalova İl Müdürü Selim Karahan ve Araştırma Müdürü Dr. Dr. Yılmaz BOZ’dan Enstitü hakkında bilgi aldı.


 

Haber: Hüseyin Kutgün

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.