SİLPAGAR’DAN İHLAS EVLERİ’NDE MAHALLE TOPLANTISI

Çiftlikköy Belediyesi’nin vatandaşlarla yerinde görüşerek hizmetleri aktarma ve sorunları dinleme amacıyla başlattığı ‘Mahalle Toplantıları’ İhlas Evleri Toplantısı ile sürdü. İhlas Evleri’nde gerçekleştirilen toplantıya encümen üyeleri Turgut İşteben ve Recep Meydan’ın yanı sıra stüm birim amirleriyle birlikte katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İhlas Evleri’nin bulunduğu kısmın önümüzdeki dönemde çok büyük gelişme göstereceğini belirterek, burasını ilçenin yedinci mahallesi yapmak istediklerini kaydetti.

 

İhlas Evleri’nden Başkan Silpagar’a teşekkür

 

İhlas Evleri sakinlerinin talepleri arasında doğalgaz, yolların yapımı, kanalizasyon, su hatları, Telekom hatları, otobüs duraklarının çoğaltılması gibi konular yer aldı. İhlas Evleri sakinleri, belediye otobüs seferlerini bu bölgeye başlatılmasından dolayı teşekkürlerini de iletti. Talepleri dinleyen Başkan Silpagar, bu bölgede 1 ay içinde su hatlarının yenilenmesiyle ilgili çalışmaların başlayacağını ve eski hattın iptal olacağını açıkladı. Doğalgazın 2015 programına alınması için gerekli görüşmelerin yapılmakta olduğunu belirten Silpagar, su sorununun da çözüleceğini kaydetti.

 

“Sudaki Kayıp Sorununu Çözüyoruz”

 

Su sorununa çözüm getirmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Silpagar, “Çiftlikköy’ün Yeşil Körfez Su Birliği’nden yani barajdan aldığı su miktarı ilk 9 ayın verilerine göre, günlük ortalama 5 bin 130 metreküp. Günlük sarfiyat yaklaşık 3 bin 600 metreküp görünüyor. Kalanın büyük kısmının kaçaktan ziyade kayıp olduğunu düşünüyoruz. En çok kayıp verdiğimiz yer Sahil Mahallesi ve İhlas Evleri. Su projemizi oluşturuyoruz. Bu kış bu iki yerde su sorununu yeni hatlarla çözeceğiz” dedi.

 

“Bayraktepe’yi Komple Yıkıp Yeniden Yapacağız”

 

Çiftlikköy’de yatırımlar konusuna değinen Başkan Silpagar, Bayraktepe’nin artık belediye uhdesinde işletileceğini söyleyerek, “Buradan kiracıyı bu hafta çıkarıyoruz. Bayraktepe’yi komple yıkıyoruz. Düğün salonu ve kafe yapacağız. Sosyal tesislerimizi biz çalıştıracağız” dedi. Dem İlaç Firması’nın İhlas Evlerinin olduğu bölgede kurulacağını söyleyen Silpagar, ruhsatların verildiğini, firmanın bir cenaze aracı belediyeye şartsız olarak hibe ederek belediyeye jest yaptığını kaydetti. Başkan Silpagar, toplantı sonrasında birim müdürleri ve bölge sakinleriyle birlikte İhlas Evleri’nin ilçede yapılmasına vesile olan İhlas Holding kurucusu rahmetli Dr. Enver Ören’in evini ve misafirhanesini gezdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.