TAHSİN BECAN, ODA ÜYELERİNE TORBA YASA KAPSAMINDA SAĞLANAN ÖDEME KOLAYLIKLARINDAN YARARLANMA ÇAĞRISINDA BULUNDU

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan “6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’un Geçici 18. Maddesi” 2014 yılı Ekim ayında ödenmesi gereken Aidatların ikinci (2) taksiti dışındaki geçmiş borçları bulunan üyelerimizin, borçlarını yapılandırmaları, buna bağlı olarak taksitlendirme veya peşin ödemesi halinde %10 oranında indirimden faydalanmaları için, 01 Aralık 2014 tarihine kadar Odamız internet sayfasından erişebilecekleri dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

 

YENİDEN YAPILANDIRMA YASASINDAN NASIL FAYDALANACAKSINIZ?
01 Aralık 2014 tarihine kadar Odamıza dilekçe ile başvuran üyelerimiz, geçmiş dönemden kalan aidat borçlarının yapılandırılmasını talep edebilmektedirler. İster peşin ister 8 eşit taksit ödeme kolaylığı sunulmaktadır. ( Toplamda borcunuz 2 yıl içinde ödenebilmektedir.)

 

PEŞİN ÖDEMELERDE
Peşin ödeme dilekçesiyle başvurularda geçmiş dönem gecikme faizleri yerine, Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak toplam tutarın birinci taksit ödeme süresi içinde ( 31 Aralık 2014 tarihine kadar)  ödenmesi halinde, ödenecek tutardan %10 oranında indirim yapılacaktır.

 

TAKSİTLİ ÖDEMELERDE
Taksitli ödeme dilekçesiyle başvurularda geçmiş dönem gecikme faizleri yerine, Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak toplam tutar 8 taksite bölünür. Üyemiz kanunun yayınlanmasını takip eden aybaşından itibaren 3 ay içinde ilk taksiti (31 Aralık 2014 tarihine kadar) ödemekle yükümlüdür. Her taksit 3 aylık periyotlar halinde ödenir. Madde kapsamında ödenmesi gereken tutarların öngörülen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde, ödenmemiş alacak asılları ile bunlara ilişkin gecikme faizi mevzuat hükümlerine göre tahsil edilecektir.

 

Uygulama kapsamında ödemeler, nakit veya kredi kartı ile yapılabilecektir. Kredi kartına taksitlendirme yapılamamaktadır. Dilerseniz Odamıza vereceğiniz Mail Order talimatı ile 3 er ay aralıklar ile Kredi Kartınızdan tahsil edilebilir.

 

İşi bırakma veya resen terk nedeniyle vergi mükellefiyeti sona erdiği halde Odamız kayıtları devam eden gerçek kişi üyelerimizin vergi mükellefiyetlerinin sona erdiği tarihe kadar ödenmeyen borçları için bu uygulama hükümleri uygulanacak olup vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra tahakkuk etmiş olan aidat borçlarının ise tahsilinden vazgeçilecektir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.