YALOVA VALİSİ CEBİROĞLU’NDAN KALIPÇILAR VADİSİ’NE TAM DESTEK

Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) yönetimi,  Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nu ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Yeni Vali Cebiroğlu, UKUB’un Yalova’ya kuracağı Kalıpçılar Vadisi’ne tam destek vereceğini ifade etti.

 

 

Şamil Özoğul başkanlığındaki UKUB yönetimi, Eylül ayında yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Esengül Civelek’in yerine Yalova Valiliği’ne getirilen Selim Cebiroğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Cebiroğlu’na yeni görevinde başarı dileklerini ileten UKUB Başkanı Şamil Özoğul, kalıp sektörünün geldiği noktaya ve sektörün ihracattaki payına değindi. UKUB’un faaliyetleri hakkında da bilgi veren Özoğul,  UKUB olarak Türk kalıpçılık sektörünün dünyada söz sahibi olması, sanayileşmiş ülkelerle rekabet edebilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Özoğul, Yalova’ya kuracakları Kalıp İmalatı İhtisas OSB’nin hedeflere ulaşmada büyük önem taşıdığını ifade ederek, projenin Türk kalıpçılık sektörüne ivme kazandıracağını belirtti. Özoğul, UKUB olarak, büyük aşama kaydettikleri proje için destek beklediklerini dile getirdi.

 

 

SICAK KARŞILAMA

 

 

UKUB yöneticilerine yakın ilgi gösteren Yalova Valisi Selim Cebiroğlu da, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için özel sektörün dinamizmine ihtiyaç olduğuna değinerek, devletin temsilcisi olarak sanayicilere destek olmayı görev bildiğini ifade etti. Kalıpçılar Vadisi projesinin, sektörün gelişmesinden ihracata, kalifiye personel yetiştirilmesinden istihdamın artırılmasına kadar birçok fayda sağlayarak, ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığını belirten Cebiroğlu, “Türkiye’nin böyle büyük projelere ihtiyacı var. Bu proje için adım atan UKUB yöneticilerini içtenlikle kutluyorum. Kalıpçılar Vadisi projesine her türlü desteği vermeye hazır olduğumu bilmenizi istiyorum” dedi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.