Aksa Akrilik, İstanbul Oyuncak Müzesi Sergisi’ni Yalova’ya taşıyor

Aksa Akrilik, İstanbul Oyuncak Müzesi’ni Yalovalılarla buluşturuyor. 1800’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müzenin gezici sergisi, 8-17 Kasım tarihleri arasında 10 gün boyunca Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

 

Aksa Akrilik’in katkılarıyla, 8 Kasım 2014 Cumartesi günü ziyaretçileri ile buluşacak olan etkinlik ile Yalovalı çocuklar ve yetişkinler bu büyülü deneyimi yaşama şansını yakalayacak.

 

Şair ve yazar Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005 yılında hayata geçirilen İstanbul Oyuncak Müzesi, yaklaşık 40 binin üzerinde oyuncağa ev sahipliği yapıyor. Pek çok ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın alınan İstanbul Oyuncak Müzesi eserleri sayesinde uygarlık tarihi, hem çocuklar hem de yetişkinler için daha eğlenceli ve daha akılda kalıcı bir şekilde ziyaretçilere sunuluyor.

 

Yalova’da keyifli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapan Aksa Akrilik, tüm ziyaretçilerini oyuncağın geçmişten günümüze geçirdiği evrime tanıklık etmeye davet ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.