ÇİFTLİKKÖY’DE 24 KASIM COŞKUSU

 

Çiftlikköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı.

 

Kutlamalar Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na sabah saatlerinde çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu çelenk sunumuna ilçe protokolü katıldı.  Öğleden sonra GSD Eğitim Vakfı Çiftlikköy Ortaokulu Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Yzb.Murat Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Murat Gülver, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, ilçedeki siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Programda stajyer öğretmenler adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kılıç Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Gülsevin Bayraktar yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir ise konuşmasında, “Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve en öncü mesleğidir. İnsan hayatında eğitim, davranışları doğru yönlendirmede birinci derecede etkilidir. Öğretmen işlevini yerine getirirken, bu önceliği asla ihmal etmemelidir. Bu duygu ve düşüncelerle hepimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

24Kasım-Çiftlikköy-(3)

YARIŞMALARDA DERECE ALAN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Emekli öğretmenler Ali Karslı, Edip Nasır, Mustafa Aydın ve Nebahat Nasır’a hizmet şeref belgeleri ve kompozisyon-şiir-resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Şahin ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Gülver tarafından verildi. Kompozisyon yarışmasında birinci olan GSD Eğitim Vakfı Çiftlikköy İlkokulu’ndan Berra Akgün ve şiir yarışmasında birinciliği elde eden İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ömer Faruk Kamar günün anlam ve önemini belirten kompozisyon ve şiirlerini dinleyicilere karşı seslendirdi.

9 ÖĞRETMEN YEMİN ETTİ

24Kasım-Çiftlikköy-(4)

Stajyerliği kaldırılan öğretmenlerin yemin törenini ise GSD E.V.Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Nihat Başbuğ yaptırdı. Öğretmenliğin ilk heyecanını içlerinde yaşayan ve adaylıkları kalkan genç öğretmenler Aksa Teknik ve Meslek And. Lisesi’nden Özlem Yaman, Kılıç Ortaokulu’ndan Şule Doğan ve Hilal Coşkun, M.Kemal And. Lisesi’nden Rabia Tekçe, GSD E.V. Ortaokulu’ndan Seda Demirci, 75.Yıl N.Kemal Ortaokulu’ndan Hayriye Merve Sarıbaş, Ş.Baçeretttin Özgür Ortaokulu’ndan Meltem Sıtkı, G.Abdurrahman Ortaokulu’ndan Fatih Mehmet Sayın ve İmam Hatip Ortaokulu’ndan Sümeyye Tomur, bayrağımıza el basarak öğretmen andı içti. Şiir ve müzik dinletisinin ardından yapılan ikramla etkinlik sona erdi.

 

Çiftlikköde-Öğretmenlere-kokteyl-(1)

ÇİFTLİKKÖY’DE ÖĞRETMENLERE KOKTEYL

Çiftlikköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nin organize ettiği kokteyl ile sona erdi.

Özdilek AVM’nin kokteyl salonunda gerçekleştirilen etkinliğe ilçedeki öğretmen ve idarecilerin yanı sıra Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir ve belediye çalışanları da iştirak etti.
Başkan Silpagar, öğretmenlerin insanı hem maddi dünyaya, hem de manevi dünyaya yönelik olarak eğittiğini belirterek, “Hem maddi hem manevi dünyaya hitap eden bir eğitimi veriyor öğretmenlerimiz. Onlara sağlık, sıhhat ve mutluluk diliyorum. Allah öğretmenlerimizden razı olsun” diye konuştu.
Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise, böyle bir etkinliği gerçekleştirdiği için Başkan Silpagar’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Milletvekili Coşkun, Çiftlikköy’de çok fonksiyonlu bir kültür merkezini yapmanın zamanı geldiğini söyleyerek, “Bizim için Çiftlikköy çok önemli, onun için buraya yapılan her yatırım Yalova’ya yapılan yatırımdır, sizlere yapılan yatırımdır, geleceğimize yapılan yatırımdır. İnşallah önümüzdeki zamanda bunları göreceğiz” dedi.

24Kasım-Çiftlikköy-(5)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.