DSP 29 YAŞINDA

 

DSP 29 YAŞINDA

DSP’nin 29. Karuluş yıldönümü nedeniyle Yalova İl Başkanı Cemal Bayram yazılı basın açıklaması yaptı. Cemal Bayram mesajında;

Demokratik Sol Parti, Atatürk ilkelerini, insan sevgisini, emeğe saygıyı, dayanışmayı, rehber alan; yasaklı olmasına rağmen Bülent Ecevit öncülüğünde 29 yıl önce kurulmuştur.

Türkiye’nin iyi yönetilmediği, dış politikanın dışarıdan dizayn edildiği günümüzde, DSP’nin ulusal duruşuna her zamankinden çok ihtiyaç vardır.

Cumhuriyet rejiminin ilkelerini değiştirerek başka bir Cumhuriyet kuracaklarını söyleyenlerin hüküm sürmesinden rahatsızlık duyan vatandaşlarımızın birlikte mücadele etmek için gerekli çatının adresi Demokratik Sol Parti’dir.

Ulusal bütünlüğü savunan ve ulusal çıkarı gözeterek Cumhuriyet’e ve kurucu felsefeye Demokratik Sol Parti sahip çıkmaya devam edecektir.

Demokratik sol Parti’nin hedefi Türkiye’nin ulusal birliğini koruyacak gücü oluşturmak; üreterek hakça bölüşümü sağlamaktır.

 

Halkın iktidarını gerçekleştirecek tek güç, Demokratik Sol güçtür.

        

         Halkımızı AKP iktidarının baskısından, karanlığından kurtaracak ve insanımızı özgürleştirecek tek güç, Demokratik Sol güçtür.

 

Türkiye’ye dünyada saygın konumunu yeniden kazandıracak tek güç Demokratik Sol güçtür.

 

Demokratik sol Parti halkın partisidir.

 

DSP, haksız kazançla zengin olanların değil, emekçinin, işçinin, köylünün, esnaf ve sanatkarın, gencin, kadının, öğrencinin, işsizin, emeklinin, aç gezen ama onurunu koruyan önce insan ve insanca yaşam diyenlerin partisidir.

 

DSP sessizlerin ve kimsesizlerin sesidir.

        

         DSP, dürüst insanların partisidir.

      

             DSP doğrultu tutarlılığından sapmayan ve doğruları söyleyenlerin partisidir.

  

       DSP, halkın sorunlarına çözüm üreten; gelecekteki yaşamı için gerekli düzenlemeleri düşünen devrimci ve halkçı insanların partisidir.

        

              DSP, Atatürk düşüncesine inanların, Atatürkçülerin partisidir.

    

             DSP, Ecevit’in partisidir.

      

              DSP, dayanışmadan, uzlaşmadan taraftır.

 

İktidar birlikte hareket ederek sağlanır. Demokratik Solcuların birlikteliğini bozmak isteyerek zorluk üretenler çıkacaktır. Hedefimiz, bu zorluklara rağmen hep birlikte iktidara yürüyerek, halkın iktidarını kurmaktır.

 

DSP’nin hedefi yolsuzluk ve yoksulluk üreten baskıcı bozuk düzeni demokratik yoldan değiştirmektir.

 

Hedefimiz, maden ocağında son nefesini veren işçimizin fikirlerini iktidara taşımaktır.

Hedefimiz, güneşin alnında buğday ekmek için ter döken çiftçinin sesini Meclis’e taşıyabilmektir.

 

Hedefimiz, tenceresine koyacak soğanı bulamayan analarımızın yoksulluk feryadını iktidara taşımak, onları yoksulluktan kurtarmaktır.

 

Hedefimiz, yırtık ayakkabısıyla, titreye titreye karda tipide okula gitmeye çalışan minik kızlarımızın, oğullarımızın rahatça okuyabileceği bir ülke inşa etmektir.

 

Hedefimiz, haksız kazançla zengin olanları değil, emeği sömürülenleri, işsizleri, yoksulları, mutlu etmek, ülkenin refah payından onların da haklarına düşeni almalarını sağlamaktır.

 

   Hedefimiz, sömürenleri değil, sömürülenleri iktidara taşımaktır.

 

   DSP, 29 yıldır, çalışanı, okuyanı, memuru, işçiyi, emekçiyi, ulusal sanayiciyi, tüccarı, esnafı, genci, kadını, işsizi, yoksulu savunmuştur ve bundan sonra da savunacaktır.

 

   29 yıldır, zorbalıkla gücünü ilan edenlerin değil, ezilenin, haksız egemenlerin değil, bu ülkenin gerçek sahibi olan emekçilerin, evladını ülke için şehit veren anaların sesi olan DSP, emeği iktidara taşıyacak ve özgürce yaşayan mutlu insanların yaşadığı bir ülke inşa edecektir.

 

Ekonomik özgürlük, ifade özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü ve insanca yaşam için Demokratik Sol Parti’nin iktidarına, yani halkın iktidarına ihtiyaç vardır. Türkiye ancak o zaman dünyada hak ettiği yeri alabilir.

 

Başkalarından emir alarak değil, ülkenin ihtiyaçlarına göre politika oluşturan DSP’ye, halktan başka kimse emir veremez!

 

DSP ‘bölge merkezli dış politika’ anlayışıyla, ‘yurtta sulh, cihanda sulh’u hedeflemektedir. Dış politikada bağımsızlık esastır. DSP’nin hedefi, küreselleşen dünyada, Türkiye’nin ulusal duruşunu bozmadan, hak ettiği değeri ve payı almasını sağlamaktır.

 

Partimiz, Atatürkçü düşünceden asla ayrılmayacaktır.

 

Kimse Atatürkçü düşüncede olanları bu düşüncelerinden ötürü yargılayamayacaktır.

 

Partimiz, evrensel solun değerlerini Türkiye’nin değerleriyle kaynaştırıp ‘yerli sol’ anlayışı ülkeye yerleştiren partidir.

 

Partimiz, emekçilerin haklarını korumak için kurulmuş, baskılara, yasaklara karşı direnme ve umut noktası olmuştur ve bundan sonra da aynı çizgide iktidar yoluna devam edecektir.

 

Önümüzdeki seçim, DSP’nin 29 yıllık emeğini yeniden taçlandırmak için önemli bir dönüm noktası ve fırsattır.

 

DSP, ülkede yaratılan karanlık süreci, önümüzdeki seçimde sona erdirecek ve tepeden tırnağa örgütleriyle birlikte çalışarak, Türkiye’yi yeniden aydınlık döneme taşıyacaktır.

 

    Hedefimiz, baskılara, sömürüye, umutsuzluğa son vererek insanlarımızı DSP’nin felsefesiyle çağdaş günlere taşımaktır.

 

DSP, inançlara saygılı, laik, çağdaş, eşitlikçi bir Türkiye’yi yeniden inşa edecek güçte ve deneyimde bir partidir.

 

Atatürk’ün çağdaşlık anlayışıyla bezenmiş Cumhuriyet ilkelerini, Ecevit’in kurumsallaştırdığı Demokratik Sol felsefeyi kendine rehber edinmiş olan DSP, halk egemenliği mücadelesinde, başka güçlerle değil, halktan aldığı güçle iktidara yürüyecektir.

 

Demokratik Sol Parti devrimci bir partidir ve önümüzdeki seçimde, 29 yıllık deneyimiyle Demokratik Sol felsefeyi iktidara taşımak için tüm demokratik solcular el ele verecektir.

 

      DSP Bülent Ecevit’in partisidir. Demokratik Sol Parti’yi hedef alıp Bülent Ecevit’i unutturmak isteyenlere Demokratik Solcular geçit vermeyecektir. DSP yaşadıkça Bülent Ecevit yaşayacaktır.

 

Partimizin 29. Kuruluş Yıldönümü’nü, iktidar yürüyüşümüz için bir dönüm noktası ilan ediyor ve DSP’ye emek veren, yüreğinde DSP’yi hisseden, Demokratik Solcu emekçileri, Demokratik Sol’u iktidara taşıyacak sol yürekleri kutluyorum.

 

Devrimci ve halkçı Demokratik Sol Parti’nin Hedefi özgür insan ve bağımsız Türkiye’dir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.