MİLLETVEKİLİ TEMEL COŞKUN TÜRKİYE CUMHURİYETİ RESMİ HEYETİ İLE VİYANA YOLCUSU

Avusturya-Türkiye Dostluk Grubu üyesi, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un başkanlığındaki heyetle Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gitti. Türkiye’den Avusturya’ya göçün 50. yılında düzenlenecek özel programa Türkiye’den bazı Milletvekilleri ve Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı yöneticileri özel davetli olarak katıldı.

 

 

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş başkanlığındaki heyet Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığınca düzenlenecek panel, sergi ve konser programlarının yer aldığı Avusturya’ya göçün 50. yılı konulu etkinlikler geçekleştirilecek. Ziyaret ve etkinlik programı 7 Kasım Cuma günü başlayarak 9 Kasım Pazar günü akşamına kadar etkinlikler devam edecektir. Programa başta Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı olmak üzere Yunus Emre Enstitüsü ve Viyana’daki Türkiye Büyükelçiliği’nin özellikle bir hazırlık programı gerçekleştirildiği bildirildi. Program çerçevesinde Vielfalten Archive Dökümantasyon Sergisi, 50. Yıl Fotoğraf Sergisi ve Betül Burnaz Resim Sergisi yapılacağı ifade edildi.

 

 

8 Kasım Cumartesi günü başkent Viyana’da verilecek olan Türkiye’den Avusturya’ya göçün 50. Yılı Gala Yemeğine Avusturya ve Avrupa Devletleri Başkentlerinden önemli bir katılım olması bekleniyor.

 

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, programa titizlikle bir hazırlık yapıldığını ifade etti. Göçün karşılıklı olarak iki ülkeye de sosyal ve ekonomik etkilerinin olduğunu; ilişkilerin geliştirilmesi bağlamında bu tür programların bir fırsat olduğunu ifade etti. Böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı yönetimine teşekkür ettiğini ifade etti.  

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.