SUBAŞI’NDA EHL-İ BEYT SEVGİSİ

Muharrem ayı münasebetiyle Altınova Müftülüğü ve Subaşı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 3. Muharrem ayı ve Ehl-i Beyt Sevgisi içerikli konferans 16 Kasım Pazar günü Subaşı Beldesi Mehmet Tunalı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

 

Konferansa Yalova Valisi Sayın Selim CEBİROĞLU, Vali Yardımcısı Sayın Mehmet KALYONCU, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. İlyas ÜZÜM, Altınova Kaymakamı Sayın Nurullah KAYA, Subaşı Belediye Başkanı Sayın Volkan YILMAZ, Taşköprü Belediye Başkanı Sayın Nedret GÜLEN, Tavşanlı Belediye Başkanı Sayın Kadri ÇİÇEK, İl Müftüsü Sayın Mustafa ÜSKÜLÜPLÜ, Altınova İlçe Müftüsü Sayın Ertuğran Mehmet SOYLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Zeki SİTAR, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Mustafa TUNALI, İl Genel Meclis Üyesi ve Yalova Cem Vakfı Başkanı Sayın Sinan GİRAY ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Konferansta konuşmacıların ortak paylaşımı Muharrem ayının önemi, Ehl-i Beyt Sevgisi, kardeşlik, birlik ve beraberliği anlatmak oldu.

 

Konferansı veren Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof Dr. İlyas ÜZÜM konuşmasında, Peygamber ve Ehl-i Beyt sevgisi, kardeşlik ve mezhepler arası sevgi ve saygıyı içeren bir konuşma yaptı.

           

Program Altınova Müftüsü Ertuğran Mehmet SOYLU’nun aşure duası ve sofra gülbangını okumasıyla son bulurken, davetlilere ve vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.