TEMEL ÇOŞKUN’DAN 10 KASIM MESAJI

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının yıldönümünde minnetle ve şükranla andığını belirten Milletvekili Coşkun, “büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bizler de millet olarak, vefatının 76’ıncı yılında Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

Açıklamasına, “Gazi Mustafa Kemal, Türk tarihine yön veren eşsiz liderlerden birisi olarak milletimizin zihninde yer almıştır. Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki vizyonuyla dünyanın saygısını kazanmıştır.

 

10 Kasım, Atatürk’ü anmanın yanı sıra, O’nun ideallerini bir kez daha hatırlamanın ve milletimizin sahip olduğu değerlerin farkına varmamızın vesilesi olmalıdır. Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır.

 

Bu yüzden bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıl dönümünde kendisini, şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit Mehmetçiklerimizi ve polislerimizi saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.