VALİ CEBİROĞLU ÇİFTLİKKÖY’DE

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu Çiftlikköy Belediyesi ve Çiftlikköy Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek ilçedeki durumla ilgili genel bilgi aldı.

 

Yalova’daki ilçe turlarını Çiftlikköy’le sürdüren Vali Cebiroğlu, burasının gelişen bir ilçe olduğunu belirtti. İlk olarak Çiftlikköy Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Cebiroğlu, burada mülki ve idari amirler ve muhtarlarla bir araya geldi. Burada yaptığı sohbette, devleti temsil edenlerin halka karşı hoşgörülü olması gerektiğini vurguladı.

 

 

“BASKICI DEĞİL HOŞGÖRÜLÜ DEVLET YÖNETİMİ OLMALI”

 

Cebiroğlu, “Baskıcı, totaliter, asık suratlı bir devlet yönetimi değil, sevecen insan olduğumuzun idrakinde olan insan haklarına saygılı, karşındakinin de insan olduğunu düşünen bir devlet yönetimi lazım. Kimi kırarsan hor görürsen başına gelmeden öbür dünyaya gitmezsin. Her görevin makamın sorumluluğu yükü de beraber gelir. Külfetle nimet dengelidir, o nedenle hoşgörülü olacağız vatandaşımıza karşı. Bunu yapmak zorundayız, önce insanız. Eğer demokrasiye samimi olarak inanıyorsak, insan haklarına samimi olarak inanıyorsak, hukukun üstünlüğüne samimi olarak inanıyorsak bunları yapmak zorundayız. Bir valinin, geçenlerde de söyledim, devlete maliyeti 100 bin lira. Lütfen bunun karşılığını arkadaşlar madden ve manen vermek zorundayız. Geçmişte nasıl çalışmış, nasıl düşünmüş olursanız olun, o dönemi kapatıyoruz, yeni bir dönem açıyoruz. Söylediğim şeyler teorik, yoksa geçmişle ilgili bir olayı kastederek konuşmuyorum” diye konuştu. Ardından Çiftlikköy Belediyesi’ne geçen Vali Cebiroğlu, burada Başkan Silpagar ve belediye birim amirleri ve çalışanlar tarafından karşılandı. Birimleri gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Cebiroğlu, Başkan Silpagar’la olan görüşmesinin ardından ilçeden ayrıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.