VEFA SALMAN ÇOCUKLARLA OYUNCAK SERGİSİ’Nİ GEZDİ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Başkan Yardımcısı Rıdvan Acar Aksa Akrilik’in katkılarıyla Yalovalılar’la buluşan İstanbul Oyuncak Müzesi Gezici Sergisi’nin açılışına katıldılar.

 

Şair ve yazar Sunay Akın tarafından hayata geçirilen, pek çok ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın alınan İstanbul Oyuncak Müzesi eserlerinden örnekler sunan sergiye Yalovalı çocuklar ve yetişkinlerin ilgisi büyüktü. En az oyuncaklar kadar Başkan Vefa Salman’a da ilgi gösteren çocuklar, Başkan Salman’la birlikte sohbet ederek, hatıra fotoğrafları çektirdiler.

 

 

Çocuklarla birlikte sergiyi gezerek, sergideki oyuncaklar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Salman, “Oyuncakların çocukların gelişimindeki önemi büyüktür. Çocuklarımızın sık sık böyle etkinliklere katılmalarını istiyoruz. ” diyerek gerçekleştirdikleri bu keyifli etkinlikten ötürü Aksa yetkililerine teşekkür etti. Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde 8-17 Kasım tarihleri arasında 10 gün sürecek olan sergiyi, tüm halkımız ücretsiz ziyaret edebilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.