VEFA SALMAN GENÇLERE AŞURE DAĞITTI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Muharrem ayı dolayısıyla gerçekleştirilen Cem Vakfı Yalova Şubesi ve Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın Aşure Günü programlarına katıldı.

 

 

İlk ziyaretini gerçekleştirdiği Hacı Bektaşi Veli Derneği’ndeki konuşmasında Başkan Salman, “Hacı Bektaşi Veli kültürünü daima benimsemişimdir. Verdiği öğütlerle toplumumuza daima yol gösterici olmuştur. Birlik ve beraberliğin güçlendiği Muharrem ayının hepimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. Hacı Bektaşi Veli Derneği’ndeki programını tamamlayan Başkan Salman, ardından Cem Vakfı Yalova Şubesi’nin düzenlediği Aşure Günü programına katıldı.

 

 

Ayrıca Yalova Belediyesi bu yıl Muharrem ayında bir ilki gerçekleştirerek Yalova Üniversitesi öğrencilerine de aşure dağıttı. Yalova Üniversitesi Safran Yerleşkesi ve Yalova Merkez Yerleşkesi’ndeki öğrenciler tarafından büyük ilgi ve yakın alakayla karşılanan Başkan Salman, öğrencilerle tek tek sohbet ederek, onların fikir ve düşüncelerini de dinledi. Vefa Salman Muharrem ayı vesilesiyle bir araya gelmenin manevi önemini belirterek, öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.