YALOVALILAR ARTIK İSTANBUL’DA MAHSUR KALMAYACAK!

1 Eylül 2014 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Birol Önderoğlu ile birlikte İDO Genel Müdür Vekili Ufuk Tuğcu’ya yapmış olduğumuz ziyarette, Yalova’lı vatandaşlarımızın sefer sayıları ve saatleri konusunda yaşamış olduğu sıkıntı tarafımızca dile getirilmiş Kartal-Yalova seferlerinin yeniden ve daha çok sayıda Deniz Otobüsü ile yapılması, Pendik Yalova seferlerine ilave olarak her gün karşılıklı gece 23.30 ya da 24.00 seferinin ilave edilmesi gerekliliği iletilmişti.

 

Yalova’nın İstanbul ile bağlantısının sürekli hale gelmesinin burada yaşayan vatandaşlarımız için önemine değinilmiş ve karşılıklı olarak yaz ve kış olmak üzere ticaret ve turizme katkı olacağı ifade edilmişti.

 

İdo Genel Müdürü ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, 20 Kasım 2014 Perşembe akşamından itibaren Yalova-Pendik arasında her gece saat 24.00 te karşılıklı seferlerin devreye girmesini sağladık.

 

Bilindiği üzere, Pendik’te akşam saat 21.30’dan sonraya kaldığınız zaman, eğer arabanız yok ve Topçular’a gitme imkânınız da bulunmuyor ise İstanbul ile Yalova arasındaki deniz ulaşımı bağlantısı belli bir saatten sonra tamamen kopuyordu. En son 21.30’daki sefer saati İstanbul’a giden veya Yalova’ya gelen açısından bir işe yaramıyordu. Bir hasta ziyaretine ya da bir iş görüşmesine veya bir sportif, kültürel etkinliğe giden insanlarımız mağdur oluyorlardı. Bu olumsuz durum, sadece Yalova yolcusunu değil, aynı zaman da Bursa’ya gelip gidecek olan vatandaşlarımızı da olumsuz etkiliyordu. Saat 24’te karşılıklı seferlerin devreye girmesi önemli bir sorunu ortadan kaldırmış olacaktır.

 

Ayrıca ilave olarak konulan ve karşılıklı olarak yapılacak 24.00 seferi ile Yalova’nın İstanbul’la bağlantısı sürekli hale gelecek, buda Yalova ekonomisinin canlanmasına, ticaretin artmasına vesile olarak üyelerimiz ile esnafımızın iş hacimlerinin artmasını sağlayacaktır.

 

Odamız tarafından Yalova’nın turizmine katkı sağlanması, ilimizin doğal güzelliklerinin tanıtabilmesi amacıyla hazırlatmış olduğumuz “Yalova Tanıtım Filmi” nin İDO seferlerinde izlettirilmesi talebimiz de İDO Yönetimi tarafından uygun görülmüş ve tanıtım filmi Yenikapı, Pendik ve Topçular-Eskihisar gemilerinde seyahat sırasında yayınlanmaya devam etmektedir.

 

Yeni uygulamanın halkımıza, üyelerimize hayırlı olmasını diler, göstermiş oldukları yakın ilgi ve sağladıkları destek için İDO Yönetimine teşekkürlerimizi sunarız.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.