Altınova Kaymakamlığından Güreş Atağı

Altınova Kaymakamlığı, Ata sporumuz güreşi canlandırmak, ilçemize ve ülkemize yeni şampiyonlar kazandırmak maksadıyla atağa kalktı.
 

Altınova Kaymakamlığı tarafından Eylül ayında İmam Hatip Orta Okulu Spor Salonunda açılan güreş kursuna ilçede bulunan okullarda eğitim gören çocuklar, gençler ve aileler yoğun ilgi  gösterdi. Gelen talepler doğrultusunda Altınova Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen güreş hocaları Burak Kaya ve Semih Sert nezaretinde kurslar açıldı. Altınova Kaymakamlığı, Tavşanlı ve Subaşı Belediyelerinin katkılarıyla başlatılan güreş kursları merkez, belde ve köylerden sporcuların katılımıyla kayıtlar devam etmekte olup yeni güreş salonlarının açılması hedeflenmektedir.

 

 

Konuyla ilgili İlçe Kaymakamımız Sayın Nurullah Kaya, İl Müdürümüz Metin Kaplan’a  ve  Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’ya güreş salonlarına minder ve malzemelerin sağlanması konusunda teşekkürlerini iletti. Güreş kurslarına katılan sporculara başarılar dileyen Kaya; öncelikle Ata sporumuz güreşin ilçemiz genelinde yaygınlaştırılması, öğrencilerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutarak boş zamanlarını, spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak, obeziteyle, diyabetle mücadele etmek, sağlıklı bir nesil yetiştirmek amacıyla bu kursları açtıklarını, bu kurslarda yetişen pehlivanları, kuracakları güreş kulübünde yarış ve müsabakalara katılacaklarını belirtti. Altınova İlçesine bağlı Fevziye Köyünde 1901 yılından itibaren Fevziye Yağlı Güreşleri’nin yapıldığını, köklü bir güreş kültürünün ve geleneğinin olduğunu ve milletimizin tarihinde çok önemli bir yer tutan Ata Sporumuz Güreşe yeni şampiyonlar kazandırarak ilçemizi ve ülkemizi başarıyla temsil edecek güreşçiler yetiştirmekten gurur duyacaklarını söyledi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.