COŞKUN’DAN OKULLARA 500 BİN TL ÖDENEK MÜJDESİ GELDİ

 

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi, Yalova Milletvekili Temel Coşkun 2014 yılının son ayında okulların bakımı ve onarımı için gerekli olan ek ödeneğin aktarıldığını söyledi.

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun her yıl özellikle eğitim öğretim yılı başlangıcında okulları ziyaret edip ihtiyaçlarını yerinde tespit edip değerlendirmektedir. Bu yılda eylül ayında okulları ziyaret ederek okul idarecilerinden, öğretmenlerden ve okul aile birliklerinden okulların ihtiyaçlarını ve taleplerini aldı. Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile 2014 yılı okul bakım ve onarım ihtiyaçlarını değerlendiren Milletvekili Coşkun konuyu Milli Eğitim Bakanı ve Bakanlık yetkilileri ile görüşerek gerekli ödeneğin Yalova’ya aktarılmasını sağladı.

Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova’daki okulların bakım ve onarımı için 500.000 TL ödenek aktarıldığını ifade etti.

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi, Yalova Milletvekili Temel Coşkun, ‘’ Her okulumuzun, her okulda öğrenim gören öğrencilerimizin, geleceğin mimarları öğretmenlerimizin ve öğrencilerimize fedakarca yol gösteren velilerimizin taleplerini önemsiyoruz, yaptıklarımızın üzerine ek olarak neler yapabiliriz diye çalışıyoruz. Yalova’mızdaki her ilçemizin, beldemizin hatta köylerimizin okullarındaki taleplerine ayrı ayrı değerlendiriyoruz. İlimizde yapılabilecek olanları yerel imkanlarımızla yapıyoruz, bakanlığımızın desteği ile yapılabilecek olanları Ankara’da takip ediyor ve gerekli desteği alıyoruz. Yeter ki yavrularımız okusun, daha iyi şartlarda eğitim alsınlar. Ben bu vesile ile talebimize bir çırpıda cevap veren ve 500 BİN TL ödenek aktarımını gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanımıza teşekkür ediyorum. Yalova’mıza ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.