ENGELLİLER 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜ SELAMİ ŞAHİN İLE KUTLADI

ENGELLİLER 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜ SELAMİ ŞAHİN İLE KUTLADI

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engelli insanların motivasyonlarını yükseltmek ve onlara yalnız olmadıklarını hatırlatmak adına güzel bir etkinliğe daha imza attı. Tatlıses Gıda, Okan Üniversitesi, Tourismo Group, Divan Otel Asia ve birçok destekçinin işbirliği ile gerçekleşen etkinliğe katkıda bulunan sanatçı Selami Şahin de eskimeyen şarkıları ile renk kattı.

04.12.2014.İstanbul. Bedensel engellilerin sağlık, eğitim ve yaşam kalitesi konularında sürekli gelişimi için mümkün olan en çok sayıda engelliye mümkün olan en geniş kapsamda yardım etmek; bilinçli, engelliyi kucaklayan bir toplum yaratmak amacı ile kurulan Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde iş dünyası, eğitim kurumları ve engelli vatandaşlarımızı bir araya getiren bir etkinliğe imza attı.

Gecede yaptığı konuşmayla engellileri vatandaşların sorunlarına değinen Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Kurucusu ve Başkanı Kemal Demirel: “Ülkemizde 9 milyon engelli olarak toplumun 3’te 1’ini oluşturuyoruz. Yarın kimin ne olacağı belli olmayan bir dünyadayız. Bu gecede katkısı bulunan tüm destekçilerimize, öncelikle bizimle birlikte oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Sadece bedenen bir takım farklar var aramızda aslında hepimiz aynıyız ve aynı dünyada yaşıyoruz.” dedi.

Hep Birlikte Mutlulukla Yaşamalıyız

Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleşen bu etkinlikte sahne almaktan dolayı gurur duyduğunu vurgulayan Sanatçı Selami Şahin: “Bundan sonra Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile beraber gerçekleştireceğimiz daha nice organizasyonumuz olacak. Bir telefonunuz yeterli olacaktır, ne zaman isterseniz beraberiz. Birbirimizden farklı değiliz, aynı toplumda, hep birlikte mutlulukla yaşamalıyız.” açıklamalarında bulundu.

Tatlıses Gıda Genel Koordinatörü Elif Attepe; “Tatlıses Gıda olarak, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile birlikte engelliler ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak için, pek çok etkinlikte yer almayı hedefliyoruz. Birincil önceliğimiz, onların mutluluğu. Yıpranan ve desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın, aileleri ile birlikte güzel bir gece geçirmelerini diliyoruz. Bu amaç doğrultusunda, keyifli vakit geçirmelerini sağlamak adına projeler üretiyoruz. Engellilerin hayatları ülkemizde ne yazık ki çok kolay değil, çevresel koşullar yaşadıkları zorlukların en başında geliyor ve bunun gibi birçok nedenden dolayı hayatları zora sokuluyor. Onların morallerini yükseltmek, değerli olduklarını hissettirmeyi arzu ediyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.