KENT BULUŞMALARININ KONUKLARI SUİÇMEZ VE SİLPAGAR OLDU

Süper amatörde liderlik için yarışan Yalovaspor ve Çiftlikköy Belediyespor maçı öncesi, ‘‘Kent Buluşmaları’nın’’ dördüncü konukları, Çiftlikköy Belediye Başkanı ve aynı zamanda Çiftlikköy Belediyespor Kulüp Başkanı olan Ali Murat Silpagar ve Yalovaspor Kulüp Başkanı Hakan Suiçmez oldu.

 

 Maç öncesi, Suiçmez ve Silpagar, dostluk mesajları verdi

 

KENT-BULUŞMALARI-HAKAN-SUİÇMEZ-İLE-ALİ-MURAT-SİLPAGAR-2

 

      Yalova Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘‘Kent Buluşmaları’nın’’ dördüncüsü Yalova Donanma Tesisleri’nde gerçekleşti.

 

        Kahvaltılı toplantıya; Çiftlikköy Belediye Başkanı ve Çiftlikköy Belediyespor Başkanı Ali Murat Silpagar ile Yalovaspor Kulüp Başkanı Hakan Suiçmez, Yalova Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ayhan Polat, Çevre Gazetesi’nden imtiyaz sahibi Sezer Sevinçler, Çevre Gazetesi Müdürü İbrahim Sevinçler, Yalova Anadolu Ajans Temsilcisi Yılmaz Oruç, Işık Gazetesi imtiyaz sahibi Nevzat Samancı,  Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Kutgün, Radyo Gözde Yayın ve Reklam Yönetmeni Kutsi Akay ve Realist Gazetesi yazı işleri sorumlu müdürü Haluk Mot, katılım sağladı.

 

KENT-BULUŞMALARI-HAKAN-SUİÇMEZ-İLE-ALİ-MURAT-SİLPAGAR-3

 

Soru cevap şeklinde gerçekleşen toplantıda Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Yalovaspor Kulüp Başkanı Hakan Suiçmez gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

TOPLANTININ TAMAMINI VİDEO HABERİMİZDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

 

Silpagar, ‘Abi-kardeş maçı olacak’

 

      Süper amatörde liderlik için yarışan Yalovaspor ve Çiftlikköy Belediyespor maçı öncesinde dostluk mesajı veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ‘‘Sonuçta Çiftlikköy’de Yalova’nın bir takımı. Yalova’yı da yıllarca Yalovaspor temsil etti, etmeye de devam edecektir. Abi-kardeş maçı olacak. Bana göre bu maç Yalova’nın derbisi olacak. Yalovaspor Kulüp Başkanı Hakan Suiçmez benim çocukluk arkadaşımdır. Maçın düzeyli bir şekilde geçeceğine inanıyorum. Çiftlikköy Belediyespor Kulübüne geçtiğim zaman arkadaşlardan istediğim, centilmenlik çerçevesinde çabalayın ve maçı alın dedim. Alacağım maç sonucunda herhangi bir tatsızlık olmasın. Hepimiz Yalova’da yaşıyoruz, Yalovalıyız, bu hafta sonundaki maç çok renkli ve güzel geçecek. Centilmenlik dışına çıkılmayacak. ’’ dedi.

 

Silpagar, ‘‘Centilmenlik ve dostluk ön planda olacak’’

 

         Maçlarda centilmenlik ve dostluğun ön planda olduğunu vurgulayan Yalovaspor Kulüp Başkanı Hakan Suiçmez, ‘‘Her kulüp maçı kazanmak için sahaya çıkar. Bizler sorumluluklarını bilen insanlarıyız. Yalova’da sporun gelişmesi açısından siyasilere, dostlarımıza da görev düşüyor. Bu hafta sonu oynayacağımız maç Çiftlikköy ve Yalova için çok önemli. Spor camiasının beklediği, kaliteli spor, profesyonel bir maç olması. Profesyonellik kovalayan bir kulübün ekonomik giderleri küçümsenmeyecek kadar. Yalovaspor’un asli bir geliri yoktur. Geçmiş dönemlerde olan gelir kaynakları da çeşitli sebeplerden dolayı Yalova Belediyespor’a aktarılmıştır. Yalovaspor Kulübü tek başına spor kulübü olarak bize emanet edilmiştir. Bizde Allah’a şükür kendi imkanlarımızda 2 dönemdir elimizden geleni yapıyoruz. Hedefimiz Yalovaspor Kulübünün üzerinden döner sermaye, ve kendi iç dinamiklerine alacak gelir kaynakları bulacak. Geçmiş yıllarda trilyonlarca para kulübe girmiş, çıkmış ama bunun sonuncunda başarı elde edilememiş. Tam tersi dibe çakılmışlar. Bizim amacımız, Yalovaspor’un vizyon kazanmasını sağlamak’’.

 

     Suiçmez ve Silpagar, dostluk mesajlarının verildiği kahvaltılı toplantıda Yalova’nın spor faaliyetleri hakkında konuşuldu.

 

Silpagar, ‘‘Halk, hizmet, Ali Murat Silpgar’ın zamanında yapıldı diyecek’’

 

         Çiftlikköy Belediye Başkanlığını yerel seçimlerde kazandıktan sonraki 8 aylık süreçte yaptığı çalışmaları anlatan Silpagar, ‘Çiftlikköy’de bir davamız ve ideallerimiz var. Çiftlikköy’de göreve geldiğimde su konusunun umduğumuzdan daha kötü çıktığını gördük. Su projesini bitirdik. Alt yapısına başladık. Asbetli su borulardan kurtulacağız. 31 çocuk parkımız var, 31 parkın 28 tanesinde aydınlatma yok. Parklarda güvenlik sıfır, kum çakır. Parklar elimizde kaldı. Belediye başkanı olduk diye yakınma yapmıyoruz. Çiftlikköy keşke kasadaki 4 trilyonuyla değil, hizmetleriyle konuşulsaydı. Geçmiş dönemde belediyenin kasanında bırakılan 4 trilyon keşke hizmet için harcansaydı. Bana halkın şunu demesini isterdim, Murat Başkan, geçmiş dönemde bir çok hizmet yapıldı, sen bu hizmetlerin üstüne neler katacaksın diye sorsalardı. Ama Çiftlikköy’de hiçbir şey yapılmamış. Çiftlikköy’de bütün projelerimi tamamlayacağım. Halk, hizmet, Ali Murat Silpgar’ın zamanında yapıldı diyecek’’.

 

Silpagar, ‘‘Temel sorunlar bitince, Çiftlik adasını yapacağız’’

 

Çiftlik Ada projesini bitirdiklerini belirten Silpagar, ‘‘Çiftlikköy’ün temel sorunlarını çözmeden, ada projesi biraz lüks gelebilir. Görüş alınması gereken yerden görüşleri aldık. Biraz bu projeyi öteleyeceğiz. Alt yapıya, imar revizyonuna gireceğiz. Çiftlik adasını yapacağız herkes emin olsun. Çocuk parkları, sahil düzenlemelerini yapacağız. Mokamp’a sosyal tesis kazandıracağız. Su konusunda, kaçak ve kayıp sorunu var. Yılda 800 milyara yakın su parası ödüyorum. Sene sonu itibariyle bakacağız kaç milyar. Kaçak ve kayıpı engelleyeceğiz. Barajımızdan su çekilmemiş olacak. ’’.

 

Silpagar, ‘‘Çiftlikköy halkına Etibank tesislerini kazandıracağız’’

 

Etibank tesislerinde, sosyal tesis yapmayı planladıklarını ifade eden Silpagar, ‘‘Çiftlikköy halkına Etibank tesislerini kazandıracağız. Yap-işlet olarak da, tesisi işletebiliriz. Bir devlet kurumu gelip kongre merkezi yapabilir. Kim gelirse gelsin şartımız Marina olacak. Hem yolumuz, hem denizimiz hem de alanımız müsait. Bu konuda temel sorunları çözmeye çalışıyoruz’’.

 

Silpagar, ‘‘Yalova’da zaman kaybı var, Çiftlikköy’deki kavşakta ise can kaybı’’

 

Yalova’da zaman kaybı var, Çiftlikköy’deki kavşağın ise can kaybına neden olduğunu belirten Silpagar, ‘‘Çiftlikköy’deki kavşağın, proje ihalesini bitirdik. Bu projeyi yakında açıklayacağız. Bu projeyi Çiftlikköy Belediyesi yapıyor. Karayolları ise uygulamayı yapacak’’.

 

Haber: Gamze Yüksel  / Foto – Video: Sezer Sevinçler

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.