MİLLETVEKİLİ COŞKUN MÜJDELEDİ, DÖRTOL KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI İHALEYE ÇIKIYOR

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun Dörtyol kavşağı olarak bilinen Atatürk Bulvarı, Tonami Meydanına köprülü kavşağın 16 Ocak 2015 tarihinde ihale edileceği müjdesini verdi.

 

Bursa-Yalova-İzmit devlet yolu, Yalova geçişi Dörtyol kavşağı yapım işinin Kamu İhale Kurumu denetiminde Karayolları 14. Bölge Müdürlüğünce ihaleye çıkacağını bildiren Çevre Komisyonu Üyesi, Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “her safhasını Yalova’da yerel idareciler ve sorumlular, Karayolları bölge ve genel müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızla birer bir takip ettiğim Yalovamız’ın önemli ihtiyacı haline gelen Dörtyol köprülü kavşağının yapımını ihale aşamasına getirmiş bulunmaktayız. 16 Ocak tarihinde Bursa Karayolları 14. Bölge Müdürlüğünde saat 10:00’da ihalede edilecek olan Dörtyol kavşağı ile ilimizin giriş yollarındaki trafik, özellikle de yaz aylarında çekilen sıkıntılar rahat bir nefes alacaktır. Taksi ve minibüs esnafımıza, vatandaşlarımıza ve şehir giriş-çıkışında sıkıntı çeken araç sürücülerine rahatlık sağlayacak olan bu projeyi bu aşamaya getirmeyi aşama aşama kamuoyu ile paylaştık. Nihayet bugün ihale sürecinin başladığını ve hazırlanan şartname gereği iş tesliminden 270 gün sonra köprülü kavşağın bitirileceğini Karayollarından öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Adı geçen ve ihaleye çıkan meydanla ilgili yaşananları bir tarafa bırakarak bu meydanda karar verilen projenin biran önce yapılması ve Yalova’mızın rahatlaması açısından çok önemlidir. Bazıları projenin geri çekildiği ve şahsımla ilgili doğru olmayan haberler yaymaya çalıştı. Ancak biz, üzerimize ne düşüyorsa geri adım atmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz ve edeceğiz.

 

Önce hizmet önce Yalova diyerek Yalova’mızın her sorununa her problemine çözüm üretiyor. Kentimize örnek bir şehir vizyonu kazandırmak için bütün ilçelerimizde beldelerimizde ve köylerimizde yatırımlarımıza ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Hamdolsun hangi yoldan hangi izden gitseniz AK Parti iktidarlarımızın, bizim hizmetlerimizi görüyorsunuz. İşte asıl gurur vesilesi budur. Yıllarca çözülemeyen sadece hayallerden ibaret kalan projeleri gerçekleştirmek bizim işimizdir. Millet aldığımız gücü ve enerjiyi millete hizmet yolunda harcamak bizim şiarımızdır. Memleketimizin ve Yalova’mızın her bir yeri şantiye yeri, çünkü yaptığımız hizmetlerimizle yetinmedik, yetinmeyeceğiz.

 

İlimizin ihtiyaçları ve taleplerini önceliğimiz olarak belirleyerek bir strateji ve planlama çerçevesinde hizmetlerimizi takip ediyorum. Eğitimden sağlıktan ulaştırmadan sanayiye kadar tüm konularda Ankara’da çalmadık kapı bırakmıyoruz. Önümüzdeki günlerde hemşehrilerimizle güzel yatırım müjdelerini de paylaşacağız.

 

Projenin ihaleye hazır hale gelmesinde destek veren Karayolları Genel Müdürü ve 14. Bölge Müdürüne, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.