PROJE EKİBİ “PARA KAZANMANIN ANAHTARI: PAZARLAMA” KONULU EĞİTİM ALDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Bak Şu Keçenin Yaptıklarına” proje ekibine,  Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Semih ARICI “Pazarlama ve Pazarlama Teknikleri” konulu eğitim verdi.

           

Arıcı; projeyi basından takip ettiğini ve destek vermek amacıyla proje ekibine pazarlama konusunda bazı ip uçları vermeye çalıştığını söyledi. Ayrıca; proje ekibine “kadının her zaman çok güçlü, yönlendirici ve karar verici olduklarını unutmamalarını, kadının isterse aşamayacağı hiçbir engel olmadığını” vurguladı. Projenin daha da büyüyeceğine ve Yalova sınırlarını aşacağına inandığını söyledi ve destek vermekten mutluluk duyacağını belirtti. 
 

Üreten ve girişimci kadınlar olmayı ilke edindiklerini belirten genç bayanlar; proje süresince aldıkları eğitimler ve ziyaretler sayesinde “üretimin paraya ve karlı bir satışa dönüşmesinin” önemini anladıklarını vurguladılar. Aldıkları “pazarlama” eğitimi ile ürettiklerini; 
*doğru pazar araştırması, 
*doğru zamanlama, 
*doğru paketleme
*doğru hedef kitleye satabilmenin ne kadar önemli olduğunu öğrendiler. 
 

Proje Koordinatörü Dilek Solay, Keçe ile üretilen hediyelik eşyalarla Yalova’da marka olmak için çalışacaklarını belirtti ve genç bayanların bu ürünleri satış ve pazarlama aşamasında desteğe ihtiyaçları olduğunu vurguladı. Ürünlerin satılmasıyla hem genç bayanlar hem de Yalova’daki farklı sektörler açısından fırsatlar doğacağına inandığını belirtti. Öğr. Gör. Semih Arıcı’ya verdiği bilgilerden ve destekten dolayı teşekkür etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.