SALMAN’DAN PAZARPARKI YAPAN FİRMAYA DAVA

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kapalı pazar yerinin çatısının yapılması için 15-20 gün içinde ihaleye çıkacakların söyledi. Salman Pazar yerini yapan firmayı da mahkemeye vereceklerini dile getirdi. 

 

Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, pazaryerinin çatısının yapılacağını kaydetti. Salman, bununla ilgili ihaleye çıkılacağını belirterek, “Pazar yeriyle ilgili 15-20 güne ihaleye çıkılıyor. Kumaşçıların olduğu yerin üstünü de kapatıyoruz. Diğer yerin üstünü de yeniliyoruz. Su kanallarında sıkıntı var. Onlar da yapılacak” diye konuştu.

 

Salman, Pazar Park’ı yapan firmayı da mahkemeye vereceklerini dile getirerek şöyle konuştu:

“Otopark kısmını da mahkemeye veriyoruz. Firmayla defalarca görüştük ne yazık ki, birkaç kez söz vermesine rağmen bir şeyler yapılmadı. Zaten masaya getirip konuşana kadar epey de zaman geçti. 4-5 ayımızı aldı. Bir takım sözler verdi verdiği o sözlerin de arkasında durmadı. Mahkemeye veriyorum. Çünkü yer teslimi yapmadı, oradan zeminin altındaki yeri vicdanım sızladığı için girmiyorum.  Benim Bağlarbaşı  Mahallesinde, deden kalma ahırım var. Oradaki şartlar buradan daha iyi.”

 

Mahkeme sonucunda Pazar Park’ın belediyeye tesliminin söz konusu olup olmadığı yönündeki soruyu da yanıtlayan Salman, “Burayı alacağız tabi. Sözleşmeye uymadı, sözleşmenin kanunu gerekliliklerini yerine getirmedi. Ne tarih olarak, ne de fiziki şartlar olarak. Artı sözleşmede kapalı Pazar dükkanlarının çatısının yapılması da var” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.