YALOVA’DA DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ PANELİ DÜZENLENDİ

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 66. Yılı 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Paneli programı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 

 

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü paneline; Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova İl Emniyet Müdürü Hüseyin Yüksel, Yalova Baro Başkanı Hakan Gergeroğlu, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Yrd. Doç. Dr. Kemal Şahin, Doç. Dr. Yıldırım Torun, Yrd. Doç. Dr. Kemal Şahin, Yrd. Doç. Dr. M. Sinan Kılıçoğlu, Av. Özel Bahadır ve davetliler katılım sağladı.

 

YALOVA'DA-DÜNYA-İNSAN-HAKLARI-GÜNÜ-PANELİ-DÜZENLENDİ-2   

 

Program, Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

 

YALOVA'DA-DÜNYA-İNSAN-HAKLARI-GÜNÜ-PANELİ-DÜZENLENDİ-YALOVA-VALİSİ-SELİM-ÇEBİROĞLU

 

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu burada yaptığı konuşmasında; “Böyle bir toplantıya insan haklarının zirveye çıktığı ihlal edilmediği bir dünyada olsaydık, daha mutlu bir başlangıçla toplantıyı devam ettirebilirdik. Dünyayı yönettiklerini iddia edenler dünyaya demokrasiyi, insan haklarını, hürriyeti iddia edenler ancak kendileri için hakka sahip olabilir. Kendi dışındakilerin bu hakka sahip olmadıkları gibi bir anlayışı uygulamakta hiç bir şekilde pervasızca çekinmeyerek devam etmektedirler. Ülkemizde ve dünyada insan hakları ile ilgili öncelikle şiddete maruz kalmadan yaşama, adil yargılanma ve her alanda hak eşitliği ile ilgili yapılan ve yapılacak çalışmalar da adalet duygusu ve hukukun üstünlüğü ilkeleri çerçevesinde her birimize sorumluluk yüklenmektedir. Bu sorumluluğun farkında olarak insan hak ve özgürlüklerinin herkes için korunup hayata geçirildiği bir dünyada sevgi ve huzurla yaşayabilmek dileğiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutlarım.” dedi.

 

YALOVA'DA-DÜNYA-İNSAN-HAKLARI-GÜNÜ-PANELİ-DÜZENLENDİ

 

Vali Cebiroğlu’nun konuşmasından sonra panelde, Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi (YÜHF) Doç. Dr. Yıldırım Torun- İnsan haklarının felsefi temelleri, Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi (YÜHF) Yrd. Doç. Dr. Kemal Şahin – Ekonomik ve sosyal hakların geliştirilmesinde bireysel başvurunun önem, Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi (YÜHF) Yrd. Doç. M. Sinan Kılıçoğlu – Uygulamada bireysel başvuru ve Yalova Barosundan Av. Özel Bahadır – Adil yargılanma hakkı konularını anlattılar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.