AKPARTİ’DE YUSUF ZİYA ÖZTABAK YENİDEN İL BAŞKANI

Ak Parti’de Yalova Tarihinde bir ilk olarak çok adaylı bir kongre yaşandı. Kongrenin tamamını Video haberimizden izleyebilirsiniz. Divan Başkanlığını İstanbul Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’ın yaptığı 5. olağan kongrede üç aday il başkanlığı için Divan başakanlığına yazılı başvurudu bulundular. Bu adaylar Yusuf Ziya Öztabak, Hüseyin Uygun ve Birol Erbalta oldu. Fakat Birol Erbalta’nın Adaylığı Divan tarafından yönetim kurulunun Ak parti’de üyeleliklerinin olmaması ve katılım göstermedikleri nedeniyle kabul edilmedi. Kongrede sadece Yusuf Ziya Öztabak ve Hüseyin Uygun il başkanlığı için yarıştılar.

 

 

 

 

Açılış konuşmasını mevcut il başkanı Yusuf Ziya Öztabak yaptı. Ardından Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Çoşkun konuşmasını yaptı. Üçüncü konuşmacı olarak ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’dı. Kongredeki dördüncü konuşmacı  Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu oldu. Tüm Konuşmacıların konuşmalarının tamamını video haberimizden izleyebilirsiniz.

 

Kongrede en dikkat çeken gelişme ise Eski Ak Parti Yalova Milletvekili İlhan Evcin’in salonda bulunmasına rağmen katılımcılar arasında isminin olkunmaması dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Delegelerin oy kullanmasının ardından Ak Parti İl Kongresinde Yusuf Ziya Öztabak 316 Oy Alarak Yeniden İl Başkanı Seçildi. Rakibi Hüseyin Uygun 151 Oy Aldı. 11 Oy Geçersiz Sayıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.