BU GÖNÜL İŞİDİR

 

 

         Cumartesi akşamı, Yalova Eğitim Gönüllüleri ve Üniversite gençliği Çınarcık Huzurevinde buluştu. Bu organizasyonu yöneten Vakıf başkanı Fikret DEMİR, yapmış olduğu açıklamada;

Sevgi Emek İster, Yürek ister. Ne ekmek, ne Su ister. Bu gönül işidir hiç bir karşılık beklemeden, yalın saf billur gibi duru bir sevgi, insan başka ne isteyebilir ki. Bu anlamlı günün maneviyatını bize tattıran Sn Valimiz Selim CEBİROĞLU’ na Aile ve Sosyal Politikalar ve Huzurevi müdürlerimize ve kurum çalışanlarına, ayrı ayrı teşekkürü borç biliriz. Öyle sıcak bir ortamdı ki ben hiç hayatımda böyle lezzetli, doyumu unutulmayacak bir yemek yemedim. İnsan hafızası ve benliğinde kalıcı sayısız izler bırakıyor insanlarımız. Sevgiye aç aslında, yemeğe değil. Üniversite gençliği, saz çaldı, türküler söyledi, bizler onları mutlu etmek için geldik yanlarına, ama şunu gördük; Umutlarını hiç yitirmemişler, hayata ve yaşama sıkı sıkı tutunuyorlar, onlar için umuda açılan birer pencereydik sadece. Asıl olan hane halkı olmak, bence pencere yetersizdir. Nedendir bilinmez, bir baba ve bir anne düşünün, yedi çocuk büyütmüşler, yememiş yedirmişler, giymemiş giydirmişler, baba sigara bile içmemiş çocuğuna mama alabilmek için, yeter ki onlar mutlu olsun diye. Yıllar hızla yitip gitmiş, hepsi, çok uzaklarda kalmış, bir bakmış ki yapayalnız, elleri kapıda kulağı seste, ah bir gelebilse yavrum der. O çocuk gelmez, gelemez yine kötü kader yapmıştır yapacağını. Anadolu’nun yetiştirdiği o kültür bozlakların sesi artık o sazın tezenesinden çıkmıyor, kaybolup gitmiştir. Milenyum çağında, sevgi saygı ve maneviyat Ekonomik şartlar altında ezilip kaybolmuştur. Sadece düşünce yapısını değil kendinide kaybediyor insan bu zamanda. Çok uzun zaman önce, yaklaşık 20 yıl oldu, bir büyüğümü görmek için Huzurevinde kendisini ziyaret ettim. O zamanki Huzurevi ile Çınarcık Huzurevi arasında dağlar kadar fark var. Bizi çok sıcak güler yüzlü insanlar karşıladılar. Çok güzel bir yönetim, çok temiz pırıl pırıl bir Huzurevi. Kapıdaki güvenlik görevlisinden tutun, Aşçısı, Hemşiresi, Vardiya amiri ve çok değerli müdürleri, ilgi ve alakalarıyla bizleri onure ettiler. Emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Bize bu güzelliği yaşatan Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü ve personeli, çok güzel işler yapıyorlar, ayrıca onlara da şükranlarımızı sunarız. Bu bir ekip işi, çok duyarlı bir İl Valimiz var, onu unutmamak lazım. Sn Valimize bu vesile ile sevgi ve saygılarımızı sunar, daha nice güzel işlerin altında imzalarını görmek dileğimizle, Biz Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak 2 ayda bir bu organizasyonları yapmak istiyoruz. Bunu yapmak için bayram seyran beklemiyoruz, çünkü bize her gün bayram. Yaptığımız organizasyonlar güzel olursa, onları mutlu edebilirsek ne mutlu bizlere. Bizim yaşlı insanlarımız hepimizin Atası Dedesi değil mi? Bir gün bizlerde oralarda olabiliriz, Lütfen bu olasılığı unutmayalım.”

“ Tüm emeği geçenlere, Genç üniversiteliler ve Türkü dostu sanatçı kardeşlerime Selam eder, nice dost sohbetleri ve gönül yolunda buluşmak dileklerimle…” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.