HAYALLERİN SUDAKİ HALİ “EBRUca NEFES” SERGİSİ

 

Geleneksel Türk Sanatlarından ebru sanatına getirdiği modern yaklaşımlarla dikkat çeken Ebru Uygun, merakla beklenen sergisi “EBRUca NEFES”le Galeri/Miz’de. 10 Şubatta özel bir gala ile açılacak serginin gelirinin bir bölümü TOÇEV’e bağışlanacak.

Ebru sanatına getirdiği tekniklerle çalışmalarına modern bir yaklaşım kazandıran Ebru Uygun, merakla beklenen yeni kişisel sergisini Galeri/Miz’de sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Ebru sanatını yepyeni tekniklerle değişik yüzeylerde uygulayan sanatçı, unutulmaya yüz tutmuş bu değerli sanatımızı gündelik hayatın içine yerleştirerek her malzemeyi bir çağdaş sanat eserine dönüştürüyor. Sanatçının “EBRUca NEFES” adlı kişisel sergisi 10 Şubat’ta sanatseverlere yeni bir nefes sunmayı hedefliyor.

20 yıllık sosyal sorumluluk yaşamında biriktirdiklerini ebru sanatı ile ifade etme şansı yakaladığını belirten Uygun üçüncü büyük kişisel sergisi hakkında; “Bu sergi açıkçası biraz daha farklı bir boyut aldı. Maneviyatı daha yüksek bir sergi. İsmi gibi nefes aldığım, beni ifade eden her şeyi yansıtmaya çalıştım. Çünkü ebru hayallerimin bir şekilde suya dökülüp renklerle ifade bulması. Bu sergi beni ifade eden bir harman, bir karmaşa… Kısacası ‘ben’im. Bu nedenle benim için farklı bir heyecan da taşıyor” ifadelerini kullandı.

ISS Türkiye tarafından desteklenen “EBRUca NEFES” sergisinden elde edilecek gelirin bir kısmı okumaya istekli çocukları eğitim hayatları boyunca destekleyen TOÇEV’e bağışlanacak. Sergi 2 Mart’a kadar Galeri/Miz’de izlenebilir.

Galeri/Miz :

Çağdaş sanat için bir platform olma hedefiyle açılan Galeri/Miz, 19 Ekim 2011 tarihinde ilk mekânını İstanbul Teşvikiye’de açtı. Çağdaş Türk sanatının yanı sıra uluslararası sanatı da sergilemeyi mekân politikası olarak belirleyen Galeri/Miz, yerleşik sanatçılar için olduğu kadar genç sanatçılar için de bir mekân olma özelliği taşıyor.

Çağdaş ve modern sanatı sergilemenin dışında alanlarında seçkin konukların katılacağı söyleşi programları ve güncel sanat konularında hazırlayacağı seminer programlarıyla İstanbul kültür ortamında yerini alıyor.

Galeri/Miz, tüm kültür kurumlarıyla işbirliğine açık olarak sosyal sorumluluk projeleri yapıyor.

Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. No:64 Teşvikiye-İstanbul..

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.