İRFAN ÖZTÜRK CHP’DEN YALOVA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Yalova’da uzun yıllar eğitimcilik yapan ADD Genel Merkez Yöneticisi İrfan Öztürk, Çınarcık İlkokul Müdürlüğü görevinden istifa ederek CHP’den Yalova Milletvekili Aday Adayı oldu.

 

 

Yalova’da uzun yıllar eğitimcilik yapan ADD Genel Merkez Yöneticisi İrfan Öztürk, Çınarcık İlkokul Müdürlüğü görevinden istifa ederek CHP’den Yalova Milletvekili Aday Adayı oldu.

Yalova Eğitim İş Sendikası Kurucu Başkanlığını yapan ve uzun yıllardır CHP saflarında siyaset yapan İrfan Öztürk, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğüne istifa dilekçesini vererek Çınarcık İlkokul müdürlüğü görevinden ayrılarak Milletvekili Aday Adayı olmak için başvuruda bulundu.

CHP Yalova eski Kadın Kolları Başkanı emekli eğitimci CHP Kurultay Delegesi Mualla Öztürk’ün eşi olan İrfan Öztürk, kendisine ait resmi veb sayfasını kurarak seçim çalışmalarına başladı. Ekibini kurarak Yalova’da seçim irtibat ofisini hazırlayan Öztürk’ün önümüzdeki günlerde seçim kampanyasını başlatacağını açıkladı.

Yalova halkından ve parti tabanından Milletvekilliği adaylığı için kendisine yoğun bir baskı geldiğini, amacının CHP’de küskünlüklerin, kırgınlıkların kaldırılarak herkesi kucaklayan bir anlayışla seçim çalışmalarını sürdüreceğini belirt en Öztürk’ün seçim çalışmalarında kullanacağı sloganı ise  “Sevgiyi ve Saygıyı Egemen Kılmak İçin Birlikte Mücadele” oldu

İrfan Öztürk- Afiş

İrfan Öztürk Kimdir.

1962 doğumlu olan İrfan Öztürk,İlk ve Orta Öğretimini  Muş’ta tamamlamasının ardından 1982 yılında Siirt Eğitim Enstitüsü’nden, 1992 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Öğretmenlik yaşamına 1 Kasım 1982 yılında Rize’nin Küçükçayır Köyü’nde başladı. Sırasıyla Rize, Van (Çaldıran-Gevaş), Muş ve Yalova illerinde çalıştı. Halen Çınarcık İlkokulu Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Demokratik Kitle Örgütleri ve Sendikal Faaliyetler
İrfan ÖZTÜRK 1990 yılında, 12 Eylül 1980 Darbesi’nden sonra Türkiye’de kurulan ilk memur sendikası olan Eğitim-İş’in Muş Şubesi’ni kurdu. Eğitim-İş ve Eğit-Sen Sendikalarının birleşmesinde görev aldı. 1995 yılında kurulan Eğitim-Sen’in Türkiye’deki 57 kurucu üyesinden biri olan İrfan ÖZTÜRK, 6,5 yıl boyunca bu sendikanın Muş Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 2 yıl Atatürkçü Düşünce Derneği Muş Şube Başkanlığı yaptı. 2007 yılında Eğitim-İş Yalova Şubesi’ni kurdu. 2014 Haziran ayından beri Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu üyesi sıfatıyla, derneğin Güney Marmara Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği’nde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden (22 il) sorumlu üç Genel Yönetim Kurulu üyesinden biridir.

Ailesi
İrfan ÖZTÜRK, okul yıllarında tanıştığı Mualla ÖZTÜRK ile evlidir. 2006 yılında öğretmenlik mesleğinden emekli olan Mualla ÖZTÜRK, 2007-2009 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Kadın Kolları Başkanlığı ve İl Eğitim Sekreterliği görevlerinde bulundu. İki dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay Delegeliği görevini yürütmektedir.
İrfan ÖZTÜRK, Cennet Ceren (30) ve Umut Barış (22) adlarında iki çocuk sahibidir. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Lisans derecesi alan kızı Cennet Ceren Çavuş, doktora çalışmalarına devam etmektedir; evli ve bir çocuk sahibidir. Oğlu Umut Barış ÖZTÜRK ise Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde son sınıf öğrencisidir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.